W niedzielę pierwsze starcie o PGE Ekstraligę! ROW Rybnik – Speed Car Motor Lublin: awizowane składy

W najbliższą niedzielę odbędzie się pierwsze spotkanie finałowe Nice 1. Ligi Żużlowej sezonu 2018 pomiędzy ekipą ROW Rybnik Speed Car Motoru Lublin. Poznaliśmy awizowane składy obu drużyn.

tekst: Grzegorz Draus / foto: Piotr Mularczyk

ROW Rybnik – Speed Car Motor Lublin: awizowane składy

Sezon 2018 Nice 1. Ligi Żużlowej wjeżdża na ostatnią prostą. Dwa spotkania finałowe zdecydują o tym, kto awansuje do PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata. W najbliższą niedzielę o godzinie 14:30 na Stadionie miejskim przy ul. Gliwickiej 72 w Rybniku, miejscowy ROW podejmie drużynę Speed Car Motor Lublin. Znamy awizowane składy obu ekip na to spotkanie.

W barwach Motoru po raz kolejny wystąpi Joel Kling. 21-letni Szwed w debiucie na lubelskim torze zdobył 11+2 i okazał się sporym wzmocnieniem Koziołków znad Bystrzycy. Trener Dariusz Śledź zdecydował się na ustawienie Klinga pod numerem 3., który będzie prowadzącym parę z Robertem Lambertem. Drugą roszadą względem ostatniego półfinałowego spotkania z Lokomotivem Daugavpils jest ustawienie Pawła Miesiąca w parze ze starszym z braci Lampartów – Dawidem.

Do treningów na lubelskim torze wrócił Daniel Jeleniewski, który pod koniec lipca doznał złamania nogi. Start „Jelenia” w niedzielnym meczu jest jednak mało prawdopodobny.

W ekipie gospodarzy nie doszło do żadnych zmian względem ostatniego spotkania przeciwko drużynie z Gniezna.

Awizowane składy:

Speed Car Motor Lublin:
1. Dawid Lampart
2. Paweł Miesiąc
3. Joel Kling
4. Robert Lambert
5. Andreas Jonsson
6. Wiktor Lampart

ROW Rybnik:
9. Troy Batchelor
10. Andriej Karpow
11. Andrzej Lebiediew
12. Mateusz Szczepaniak
13. Kacper Woryna
14. Robert Chmiel

Początek spotkania: 14:30 (transmisja Eleven Sports 2 i Polsat Sport HD)
Sędzia: Krzysztof Meyze