Zmiany w Speed Car Motorze Lublin. Śledź odchodzi, Lambert zostaje!

Dariusz Śledź nie będzie już trenerem Speed Car Motoru Lublin w sezonie 2019. Popularny „Rybka” wraca do Betard Sparty Wrocław, gdzie zajmie miejsce Rafała Dobruckiego.

tekst: Grzegorz Draus / foto: Piotr Mularczyk

Speed Car Motor Lublin: Śledź trenerem Sparty Wrocław 

Dariusz Śledź po dwóch niezwykle udanych sezonach spędzonych przy Al. Zygmuntowskich 5, żegna się z Motorem Lublin, aby w sezonie 2019 pełnić rolę trenera Betard Sparty Wrocław. Śledź podpisał roczną umowę z opcją przedłużenia, które zapewne zależeć będzie od wyników drużyny. Działacze z Dolnego Śląska cel postawili jasny – Sparta Wrocław Mistrzem Polski 2019.

Dariusz Śledź został trenerem Speed Car Motoru Lublin w 2017 roku

Dariusz Śledź został trenerem Motoru Lublin w 2017 roku, kiedy to zespół po rocznym rozbracie z ligowym żużlem wrócił z misją odbudowy lubelskiego speedwaya. Oba sezony spędzone w Lublinie były dla 49-latka niezwykle udane. Sezon 2017 to awans Motoru do Nice 1. Ligi Żużlowej po barażach ze Stalą Rzeszów. Miniony sezon – 2018, to jeszcze większy sukces, czyli bezpośredni awans Speed Car Motoru Lublin do PGE Ekstraligi. Można powiedzieć, że trener Śledź zrobił w Lublinie co trzeba, teraz czas na nowe wyzwania.

Rozumiemy dążenia szkoleniowca do realizacji swoich ambicji sportowych, tak jak rozumiemy specyfikę i charakter zawodu trenera, któremu towarzyszy chęć podejmowania wyzwań w nowym środowisku. Klub Speed Car Motor pragnie wyrazić gorące podziękowania dla Dariusza Śledzia za ostatnie dwa lata pracy pełne sukcesów – czytamy w oficjalnym oświadczeniu klubu.

Z drużyną Motoru dwukrotnie awansował – do 1. Ligi i do PGE Ekstraligi

Speed Car Motor Lublin: Robert Lambert w Motorze 2019!

Speed Car Motorze Lublin na sezon 2019 zostaje natomiast Robert Lambert. 20-letni Brytyjczyk mimo obaw przed PGE Ekstraligą zdecydował się na podpisanie kontraktu w Lublinie ze względu – jak sam wspomina – na lubelskich kibiców i to, w jaki sposób jest traktowany w klubie.

Robert Lambert to 7. zawodnik Nice 1. Ligi Żużlowej sezonu 2018 i zarazem drugi najlepszy żużlowiec Speed Car Motoru Lublin. Ulubieniec lubelskich kibiców w minionych rozgrywkach legitymował się średnią biegopunktową na poziomie 2,174, co dało mu około 9,22 pkt./mecz.

Robert Lambert to czwarty żużlowiec Motoru, który zdecydował się na jazdę z Koziołkiem na piersi w PGE Ekstralidze. Oprócz Lamberta w klubie zostaje Andreas Jonsson i bracia Dawid i Wiktor Lampart. Z nieoficjalnych informacji wynika, że blisko Motoru są także Grzegorz ZengotaMikkel Michelsen. Okienko transferowe otwiera się 1 listopada.