stunt wars poland

Stunt Wars Poland 2019 | Jak było?

Szalony weekend i impreza Stunt Wars Poland 2019 za nami. Zawodnicy z całego świata, międzynarodowe jury i impreza światowej klasy – to wiedzieliśmy jeszcze przed weekendem. Teraz wiemy jak było, znamy też ostateczne wyniki.

tekst: Mor / foto: Małgorzata Kowalska / Foto Team – mała Fotografia / Stunt Wars Poland

Dopisała pogoda, a plac na którym rozgrywane były zawody Stunt Wars Poland był stale oblegany przez setki (tysiące?) widzów. To zawsze nakręca zawodników do widowiskowej jazdy i dzięki temu byliśmy świadkami świetnego show. Poniżej przedstawiamy czołową dziesiątkę zawodów.

Stunt Wars 2019 | Wyniki – top 10

  1.  Foma Kalinin
  2.  Zdenko Rybar
  3.  Paweł Karbownik
  4.  Danila Zhelanov
  5.  Rafał Kanik
  6.  Grzegorz Doering
  7.  Kamil Nikliborc
  8.  Sławomir Kożykowski
  9.  Krzysztof Rodaks
  10.  Dawid Marach
swp poznań
foto: Małgorzata Kowalska

Biorąc pod uwagę poziom sportowy i jakość organizacji zawodów możemy powoli uznać, że doczekaliśmy się w Polsce zawodów na europejskim poziomie. Drugi rok z rzędu, impreza rozgrywana była jako wydarzenie towarzyszące targom Poznań Motor Show. Ilość osób przyglądających się przejazdom stunterów pokazuje, jak wielkie zainteresowanie przyciąga akrobatyczna jazda motocyklem. Cieszy też konsekwencja z jaką wsparcia podczas organizacji imprezy udzielają Targi Poznań, The Infamous Team, Motul Polska oraz Monster Energy.

Komentarze, które pojawiały się podczas transmisji LIVE w mediach społecznościowych sugerują, że w przyszłym roku można spodziewać się jeszcze większej widowni. Martyna Chmielewska i Daniel Kwiatkowski – organizatorzy zawodów SWP2019, na pytanie o to, czy wszystko poszło zgodnie z planem odpowiedzieli:

Z perspektywy organizatora jesteśmy zadowoleni z przebiegu całego wydarzenia. Testowaliśmy kilka nowych rozwiązań i bardzo się cieszymy, że wszystko wypaliło. Nie spoczywamy na laurach i już myślimy co w następnym roku można zrobić lepiej.

swp 2019 podium wyniki
Stunt Wars 2019 – PODIUM | foto: Małgorzata Kowalska

To najprawdopodobniej oznacza, że możemy spodziewać się kolejnej edycji imprezy Stunt Wars Poland już za rok. Aby nie ominęło Was to wydarzenie śledźcie facebooka i instagrama SWP – znajdziecie tam zdjęcia i filmy pokazujące, jak wyglądały tegoroczne przejazdy stunterów. Jeżeli nie śledzicie tej dyscypliny na bieżąco, będziecie w szoku jak bardzo można ignorować prawa fizyki, jeżdżąc motocyklem.

Fenomenalna atmosfera wśród zawodników, organizatorów i klimat panujący podczas tej imprezy sprawiają, że naprawdę warto poświęcić któryś wiosenny weekend 2020 roku. W Poznaniu, podczas Stunt Wars Poland, po prostu warto być.

Stunt Wars Poland 2019 | Fotorelacja / Galeria

Sebastian Mądrachowski
Creative editor @ Radio Centrum Lublin 98.2FM / Magazyn Motór