Drift

Drift Masters European Championship 2019 – zapowiedź

Drift Masters European Championship 2019 | Europejskie mistrzostwa w drifcie powracają do Polski. I to w jakim stylu. Zawodnicy pojadą w sześciu różnych lokalizacjach, a jedna z nich odbędzie się na stadionie w Płocku.

Tekst: Mateusz Cieślak / foto: Drift Masters

Organizatorzy nie mają łatwego zadania, bo poprzednie mistrzostwa przeszły już do legendy. Ubiegłoroczna rozgrywka także przyniosła wiele emocji. Poprzeczka jest więc zawieszona wysoko, stąd selekcja najlepszych kierowców, wśród których znalazło się ośmiu Polaków. Krzysztof Romanowski, Jakub Król, Grzegorz Hypki, Dawid Karkosik, Adam Zalewski, Paweł Korpuliński, Paweł Trela oraz Bartosz Stolarski – panowie walczą jednocześnie o tytuł indywidualny, jak i o Puchar Narodów.

Kalendarz Drift Masters European Championship 2019

Stadion im. Kazimierza Górskiego w Płocku będzie gospodarzem trzeciej rundy Drift Masters European Championship. Oprócz zaciętej rywalizacji na torze, na kibiców czekać będzie otwarty park maszyn. To jedyna okazja, by z bliska zobaczyć, jak na zawodach takiej rangi wykonuje się reanimację samochodu, będąc jednocześnie pod presją czasu.

Kalendarz Drift Masters European Championship 2019

Bilety na rundę w Płocku można kupić już od 45 złotych. Dzieci do lat siedmiu wchodzą za darmo. Tor Wisły Płock przystosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnością, które także nie muszą płacić za wejściówki.

Kalendarz Drift Masters European Championship 2019

1 runda – 19 maja – Grienbach, Austria

2 runda – 16 czerwca – Croix en Ternois, Francja

3 runda – 29 czerwca – Płock, Polska

4 runda – 3 sierpnia – Bikernieki, Łotwa

5 runda – 17 sierpnia – Ferropolis, Niemcy

6 runda – 22 września – Mondello Parl, Irlandia

Jak będą wyglądać kolejne zawody? Kwalifikacje wyłonią 32 najlepszych drifterów, którzy następnie walczyć będą w parach o miano najlepszego. Kierowcy rywalizują nie tylko o cenne punkty w klasyfikacji generalnej i Pucharze Narodów, ale także o nagrody pieniężne. Każda runda ma pulę około 40 tysięcy euro do podziału między najlepszych zawodników. Jest o co walczyć!

Kalendarz Drift Masters European Championship 2019

Artykuł pochodzi z #4 numeru Magazynu Motór: Link

Magazyn Motór