Lamborghini Vision Gran Turismo

Lamborghini Vision Gran Turismo zaprezentowane

Przenikanie się świata wirtualnego z rzeczywistym jest już na porządku dziennym. Ten fakt postanowiło wykorzystać również Lamborghini, które zaprezentowało model Vision Gran Turismo. Jest to pojazd koncepcyjny, który pojawi się w grze Gran Turismo.

Tekst: Kacper Majdan, foto: Lamborghini

Nie jest kwestią przypadku, że Vision GT zaprezentowano w Monte Carlo właśnie teraz. Samochód stworzono z myślą o zawodach Gran Turismo FIA Online Championship, organizowanych w Monako przez Sony pod egidą FIA. Nowe Lamborghini pojawi się w grze Gran Turismo na PlayStation, która na rynek trafi wiosną 2020. 

Lamborghini Vision Gran Turismo

Lamborghini Vision Gran Turismo to jednomiejscowy samochód z silnikiem V12 o pojemności 6.5 litra. Dzięki połączeniu go z silnikiem elektrycznym łączna moc wynosi 819 KM. Jednak zamiast klasycznych baterii litowo-jonowych, wykorzystano tu superkondensator. Jest on lżejszy i wydajniejszy. Takie połączenie przekłada się na sprint do 100 km/h w 2,8 sekundy i prędkość maksymalną 350 km/h.

Zobacz również: Lamborghini Huracan Spyder

Lamborghini Vision Gran Turismo

Projektanci obrali tu podobny kierunek stylistyczny, co w pokazanym niedawno we Frankfurcie Lamborghini Sian. Pomimo tego, że auto stworzono na potrzeby gry, ma być ono rasowym Lambo. Duży nacisk postawiono tu na aerodynamikę, zapewniającą odpowiedni docisk i chłodzenie. 

Aby zintensyfikować futurystyczny projekt, do Vision GT wsiadamy poprzez podniesienie przedniej szyby (która jest też przeziernym wyświetlaczem), a wszystkimi systemami sterować będziemy za pomocą głosowego asystenta. 

Zaobserwuj nas na naszym nowym koncie na Twitterze!