podsumowanie tygodnia f1

Podsumowanie tygodnia F1 – czy Williams przetrwa sezon 2020?

Z jakim numerem w najbliższym sezonie pojedzie Nicolas Latifi? Kiedy Racing Point pokaże swój bolid i czy Williams przetrwa nadchodzący sezon? To wszystko postanowiliśmy dla Was podsumować.
Z jakim numerem w najbliższym sezonie pojedzie Nicolas Latifi? Kiedy Racing Point pokaże swój bolid i czy Williams przetrwa nadchodzący sezon? To wszystko postanowiliśmy dla Was podsumować.

Podsumowanie tygodnia F1 | Poniedziałek 20.01.2020

Z końcem stycznia Sean Bratches odejdzie ze stanowiska dyrektora do spraw komercyjnych F1. O samym odejściu było wiadomo już wcześniej, ale teraz poznaliśmy dokładny jego termin. Bratches pozostanie związany z Liberty Media jako doradca. Podjął on taką decyzję, ponieważ chce spędzać więcej czasu z rodziną. Nie doczeka się także jednego następcy na tym stanowisku, ponieważ jego obowiązki zostaną rozdzielone między grupę innych osób.

Pierwszy dzień tygodnia odsłonił nam również numer startowy jedynego zawodnika, który jeszcze go nie wybrał. Nicholas Latifi – jedyny tegoroczny debiutant – będzie jeździł z 6, która wcześniej należała do Nico Rosberga.

Podsumowanie tygodnia F1 | Wtorek 21.01.2020

Liberty Media opublikowała dane, według których F1 zanotowała wzrost oglądalności na całym świecie, a w samej Polsce wyniósł on 256% w porównaniu z rokiem 2018. Stoi to nieco w sprzeczności z informacjami o tym, że od czasu przeniesienia transmisji na płatne kanały (2019) oglądalność w krajach, gdzie do tego doszło, spadła.

Podsumowanie tygodnia F1 | Środa 22.01.2020

Charles Leclerc zaprosił fanów na trybuny jego imienia, które znajdą się na torach we Francji i Monako. Akcja Sport dla klimatu, której inicjatorem jest ONZ, zyskała nowych poważnych członków, jakimi są Formuła 1 oraz FIA.

Charles Leclerc
Źródło www.charlesleclerc.com

Na przyszły tydzień Haas planuje wysłanie mechaników do Włoch, gdzie będą montować w całość bolid powstający na zlecenie amerykańskiej ekipy w fabryce Dallary.

Zespół Racing Point potwierdził datę prezentacji swojego bolidu, która odbędzie się 17 lutego.

Zobacz również: lekcja elitarności Berniego Ecclestone’a

Podsumowanie tygodnia F1 | Czwartek 23.01.2020

Portal motorsport.com poinformował, że Mercedes jest bliski podpisania nowej Concorde Agreement. Przypomnijmy, że Concorde Agreement to dokument, na mocy którego zespoły w zamian za ustaloną część przychodów finansowych całej serii zobowiązują się do startów w F1 przez okres jego obowiązywania.

Szef Pirelli Mario Isola wypowiedział się na temat podjętej jakiś czas temu decyzji o tym, aby w nadchodzącym sezonie korzystać z identycznych opon, jak przed rokiem. Po jesiennych testach zespoły zgodnie twierdziły, że nowe ogumienie jest jeszcze gorsze od poprzedniego, tymczasem w czwartkowej wypowiedzi Isola uzasadniał rezygnację z niego faktem, że chciano uniknąć żmudnego dostosowywania samochodów zaprojektowanych pod jedne opony do innych.

Claire Williams stwierdziła, że niewykluczone jest zatrudnienie Roya Nissany’ego jako kierowcy wyścigowego od sezonu 2021, dodała jednak, że jest to bardzo mało prawdopodobne.

Podsumowanie tygodnia F1 | Piątek 24.01.2020

Ian Holmes odpowiedzialny za sprzedaż praw do transmisji F1 odniósł się do omawianych wcześniej danych, według których płatne transmisje oznaczają spadek oglądalności. Holmes przyznał, że w istocie tak jest, dodał jednak, że dzięki opłatom telewizje są w stanie dostarczyć kibicom znacznie lepszy przekaz. Alfa Romeo potwierdziła datę prezentacji swojego bolidu – odbędzie się ona 19 lutego. Podobnie w przypadku Haasa – obie prezentacje dzielić będzie kwadrans. Nowe malowanie Williamsa na starym FW42 zostanie pokazane 17 lutego, zaś nowy FW43 wyjedzie na tor dwa dni później.

Podsumowanie tygodnia F1 | Sobota 25.01.2020

Mechanicy Haasa odnieśli się do niedawnej wypowiedzi Jeana Todta. Były szef Ferrari i obecny prezydent FIA stwierdził, że pracownicy podróżujący po świecie przez wiele miesięcy nie powinni narzekać na zmęczenie, tylko cieszyć się z przywileju pracy w F1. Mechanicy Haasa uznali, że takie słowa z ust osoby, która podróżuje w nieporównanie lepszych warunkach i spędza na torze znacznie mniej czasu, są oburzające.

Claire Williams wszystkich uspokaja, mówiąc, że jej zespół ma wystarczający budżet, by przetrwać nadchodzący sezon.

Podsumowanie tygodnia F1 | Niedziela 26.01.2020

Max Verstappen pochwalił się, że przeszedł badania medyczne, które każdy kierowca musi zaliczyć przed nowym sezonem. W 30 urodziny Sergio Pereza wypadła 75. rocznica Davida Purleya, który w chwili próby zachował człowieczeństwo w świecie, gdzie liczą się pieniądze, konie mechaniczne i setne części sekundy, a kilka lat później pobił nieco makabryczny „rekord”.

Zaobserwuj nas na Twitterze i Instagramie!