Ekologiczna Formuła 1 i nowe bolidy – #TydzieńF1

GP Chin na pewno nie odbędzie się w kwietniu, a niemal na pewno w ogóle w tym roku. Pierwsze prezentacje za nami. Nowe bolidy, nowe malowania, nowy-stary zespół w stawce, nowa biurokratyczna ojczyzna kanadyjskich zawodników oraz ekologiczne zapędy Rossa Brawna.
Ekologiczna Formuła 1

Ekologiczna Formuła 1

Podsumowanie tygodnia F1 | Poniedziałek 10.02.2020

Mercedes pomalował zeszłorocznego W10 w barwy na nadchodzący sezon i zaprezentował je światu ogłaszając jednocześnie 5-letnią współpracę z firmą INEOS.

Nowy bolid mercedes

Ross Brawn stwierdził, że Formuła 1 jest za mało ekologiczna i aby uczynić ją bardziej przyjazną środowisku powinno się zrezygnować z wożenia motorhome’ów ciężarówkami na rzecz większego korzystania z miejscowej infrastruktury. Czy ekologiczna Formuła 1 jest w ogóle możliwa?

Podsumowanie tygodnia F1 | Wtorek 11.02.2020

Ferrari zaprezentowało bolid SF1000. Jest to ewolucja SF90, a najwięcej zmian widać w obszarze deflektorów przed bocznymi wlotami powietrza oraz w okolicy tylnej części auta, szczególnie jego podłogi. Uwagę zwracają ponadto rogi przy wlocie powietrza nad głową kierowcy.

Ekologiczna Formuła 1 | Podsumowanie tygodnia F1 | Środa 12.02.2020

Red Bull pokazał RB16. Jest on bardzo podobny do swojego poprzednika, a pierwszą rzucającą się w oczy różnicą jest wlot powietrza na nosie zupełnie inny, niż w poprzednich modelach. Wkrótce potem Max Verstappen jeździł nim po torze Silverstone.
Renault na prezentacji nie pokazało swojego bolidu. Przedstawiono jedynie komputerowe rendery R.S. 20. Ciekawy jest obszar przy mocowaniu Halo oraz miejsce, gdzie nos przechodzi z prostego w pochyły. Ciężko jednak wyrokować cokolwiek na podstawie grafik, które nie wiadomo, ile mają wspólnego z rzeczywistością. Prawdziwy samochód pozostaje w częściach i ma być zmontowany na testy.

Lance Stroll i Nicholas Latifi zdecydowali się startować na amerykańskiej licencji. Jest to wynik dobrowolnego odejścia kanadyjskiego związku motorowego ze struktur FIA z uwagi na zaawansowany wiek osób zarządzających nim (średnia to około 80 lat). Śpieszę uspokoić, że obaj kierowcy nadal będą traktowani w F1 jak Kanadyjczycy, tzn. przy ich nazwiskach pojawi się flaga z klonowym liściem, a w przypadku zwycięstwa zabrzmi O Canada. Jeśli jednak wystartują w zawodach niemających rangi mistrzostw świata, to będą traktowani jak zawodnicy z USA.

Podsumowanie tygodnia F1 | Czwartek 13.02.2020

McLaren zaprezentował bolid MCL35. Podobnie, jak u innych zespołów, także i tutaj jest to ewolucja poprzedniej konstrukcji.

Nowy bolid McLaren

Orlen potwierdził starty Roberta Kubicy w DTM. Polak poprowadzi prywatne BMW, które do jazdy przygotuje ART Grand Prix. Przeczytaj więcej.

Podsumowanie tygodnia F1 | Piątek 14.02.2020

Mercedes, AlphaTauri i Alfa Romeo pokazały nowe samochody, przy czym w przypadku tego ostatniego zespołu nosił on malowanie walentynkowo – testowe. Zarówno W11, jak i AT01 i C39 są rozwinięciem zeszłorocznych samochodów. Lewis Hamilton, Valtteri Bottas i Kimi Raikkonen pokonali pierwsze kilometry swoimi bolidami.

ekologiczna Formuła 1

Stoffel Vandoorne został kierowcą rezerwowym Mercedesa, a Guanyou Zhou testerem Renault.

Podsumowanie tygodnia F1 | Sobota 15.02.2020

Danił Kwiat i Pierre Gasly przejechali pierwsze kilometry nowym AT01.

„Niezniszczalny” Cezarego Gutowskiego i Aldony Marciniak został uznany za najlepszą polską książkę sportową roku.

Aldonę Marciniak i Cezarego Gutowskiego możecie zobaczyć na naszym spotkaniu. LINK DO WYDARZENIA.

Podsumowanie tygodnia F1 | Niedziela 16.02.2020

MCL35 po raz pierwszy wyjechał na tor, prowadzili go zarówno Lando Norris, jak i Carlos Sainz.

Zajrzyj na Facebook’a Ze Świata F1