Kimi Raikkonen w polsce

Kimi Raikkonen w Polsce! Co przyniosła konferencja PKN Orlen?

Na konferencji organizowanej przez Orlen pojawił się Kimi Raikkonen, Robert Kubica i Antonio Giovinazzi. Konferencja dotyczyła współpracy Orlenu z teamem Alfa Romeo Racing Orlen.
Na konferencji organizowanej przez Orlen pojawił się Kimi Raikkonen, Robert Kubica i Antonio Giovinazzi. Konferencja dotyczyła współpracy Orlenu z teamem Alfa Romeo Racing Orlen.

Kimi Raikkonen w Polsce

Tydzień temu poznaliśmy plany Roberta Kubicy związane z serią wyścigową DTM. Pisaliśmy o tym tutaj. Podobnie jak ostatnio, oprócz Roberta na konferencji pojawił się Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen. Polski koncern bardzo mocno stawia na motorsport, a co za tym idzie – na promocję poza granicami kraju. Nie dziwi więc częstotliwość tego typu spotkań przed zbliżającym się sezonem.

Kimi Raikkonen w Polsce | Alfa Romeo Racing Orlen podczas testów

Konferencja odbyła się pomiędzy testami w Barcelonie, na których Alfa Romeo Racing Orlen spisuje się dobrze, a świadczyć może o tym czas, który wykręcił Kimi Raikkonen. Fin przejechał trzecie, najszybsze okrążenie. Przed nim znaleźli się tylko Valtteri Bottas i Lewis Hamilton. Co ciekawe, głosy płynące z zespołu mówią, że Alfa na osiągach skoncentruje się dopiero za tydzień podczas kolejnych testów.

Swoje okrążenia w nowym bolidzie zdążył też przejechać Robert Kubica, który podczas rozmów z dziennikarzami, postanowił wbić szpilkę swojemu poprzedniemu zespołowi – Williamsowi.

Okazuje się, że hamulce mogą działać.

Pod sloganem Alfa Romeo Racing Orlen kryje się Sauber – szwajcarski team, z którym Robert miał już okazję pracować.

Powiedzmy, że to powrót do domu, do Hinwil. Oczywiście to trochę inna sytuacja i jestem tu w innej roli niż kiedy zaczynałem karierę w F1 w 2006 roku. Jestem 14 lat starszy, ale miło jest zobaczyć tak wiele tych samych twarzy, które wiele dla mnie zrobiły. Fabryka jest ta sama, ale zespół się rozwija, ale jego DNA i ludzie tu pracujący są ci sami. To wreszcie powrót do domu.

Powyższa wypowiedź pokazuje zupełnie inne podejście polaka niż to, które mogliśmy obserwować podczas katastrofalnego sezonu w Williamsie. Robert od razu dostał przystosowaną do osobistych preferencji kierownicę – na którą w poprzednim zespole czekał 9 miesięcy – a inżynierowi zespołu nie kryją ekscytacji na rozwój dzięki polskiemu kierowcy.

Kimi raikkonen w Polsce

O czym była mowa na konferencji?

Kimi Raikkonen ma nadzieje na lepszą pozycje niż w poprzednim sezonie. Podkreśla, że nadal cieszy go ściganie i nie może doczekać się nadchodzącego sezonu.

Antonio Giovinazzi jak i szef zespołu Alfa Romeo Racing mocno podkreślali fakt, że zespół się wzmocnił względem poprzedniego sezonu – zarówno dzieki nowemu symulatorowi jak i Robertowi Kubicy. Antonio uważa, ze samochód jest łatwiejszy w prowadzeniu, ale prawdziwy obraz bolidów i zespołów zobaczymy dopiero w Australii.

Robert Kubica wielokrotnie podkreślał, że wraca do domu. Po testach w Barcelonie przyznaje, że w Alfa Romeo Racing Orlen wszystko idzie łatwiej niż rok temu.

Zaobserwuj nas na Twitterze i Instagramie!