Odwołane GP Australii

Odwołane GP Australii – #TydzieńF1

Za nami spokojny początek tygodnia i nerwowa końcówka. Na ustach wszystkich jest odwołanie GP Australii i inne zmiany w kalendarzu wywołane pandemią koronawirusa. Nie są to jednak jedyne wydarzenia, które miały miejsce w ostatnich dniach, ale bez wątpienia najdonioślejsze.
Za nami spokojny początek tygodnia i nerwowa końcówka. Na ustach wszystkich jest odwołanie GP Australii i inne zmiany w kalendarzu wywołane pandemią koronawirusa. Nie są to jednak jedyne wydarzenia, które miały miejsce w ostatnich dniach, ale bez wątpienia najdonioślejsze.

Odwołane GP Australii

Umowa „ekologicznej” F1 z jednym z największych trucicieli środowiska, gra menadżerska i sponsor Renault w cieniu koronawirusa, który doprowadził do odwołania lub przesunięcia pierwszych czterech wyścigów sezonu.

Podsumowanie tygodnia F1 | Poniedziałek 09.03.2020

Sergio Sette Camara dnia został ogłoszony trzecim kierowcą AlphyTauri.

Bernie Ecclestone stwierdził, że zbuntowane zespoły powinny pozwać FIA.

Odwołane GP Australii | Podsumowanie tygodnia F1 | Wtorek 10.03.2020

W hotelu niedaleko toru Albert Park wykryto przypadek koronawirusa. Cały budynek natychmiast objęto kwarantanną.

Red Bull oprotestował wloty powietrza to tylnych hamulców bolidu W11. W myśl wydanej na tę okoliczność dyrektywy technicznej Mercedes musi przerobić nielegalne elementy przed GP Australii zgodnie z wytycznymi dotyczącymi położenia owych wlotów.

Aramco (największy saudyjski producent ropy i jeden z największych na świecie) został globalnym sponsorem F1, dzięki czemu jego logotypy będą widoczne na ściankach sponsorskich, wydarzeniach związanych z serią i niemal wszystkich torach.

Na mocy umowy między Liberty Media i Frontier Developments będą powstawać gry menadżerskie z oficjalną licencją F1. Pierwszej odsłony można spodziewać się w 2022, kolejne ukażą się, jeśli zostaną osiągnięte założone wyniki finansowe.

Zgodnie ze wskazówkami brytyjskiej służby zdrowia wszystkie tory goszczące wyścigi F1 zostaną wyposażone w punkty kontroli oraz miejsca dla osób z podejrzeniem lub potwierdzeniem koronawirusa.

Podsumowanie tygodnia F1 | Środa 11.03.2020

Miejsca izolacji dla chorych błyskawicznie okazały się potrzebne – dwaj członkowie Haasa, jeden McLarena i jeden Williamsa zostali odizolowani od pozostałych z powodu podejrzenia koronawirusa do czasu potwierdzenia lub wykluczenia choroby.

Chase Carey odwiedził Wietnam, gdzie spotkał się z miejscowymi władzami w sprawie przełożenia wyścigu w Hanoi.

Pojawiła się propozycja rozegrania dwóch wyścigów w Bahrajnie zamiast ewentualnie przełożonego GP Wietnamu.

Renault zaprezentowało sponsora tytularnego, którym jest firma DP World. Oznacza to zmianę nazwy ekipy na Renault DP World F1 Team.

Odwołane GP Australii

Podsumowanie tygodnia F1 | Czwartek 12.03.2020

Jeden z pracowników McLarena okazał się nosicielem koronawirusa. Tuż przed startem weekendu wyścigowego stajnia z Woking ogłosiła wycofanie z GP Australii.

Odwołane GP Australii | Podsumowanie tygodnia F1 | Piątek 13.03.2020

Odwołano GP Australii i przełożono GP Bahrajnu i Wietnamu. Według wstępnych ustaleń kwarantanna wszystkich zespołów ma potrwać do 29 marca, a sezon w razie potrzeby może zostać dokończony w przyszłym roku.

Podsumowanie tygodnia F1 | Sobota 14.03.2020

Ferrari podobnie, jak McLaren, zamknęło swoją fabrykę na dwa tygodnie.

Ross Brawn przekazał, że prawdopodobne jest wprowadzenie dwudniowego weekendu Grand Prix i pominięcie letniej przerwy, aby zmieścić w tym roku 17-18 wyścigów.

Podsumowanie tygodnia F1 | Niedziela 15.03.2020

Jako że nie można było ścigać się na żywo, niektórzy kierowcy F1 wzięli udział w e-sportowym wydarzeniu, w którym rywalizowali z e-sportowcami.

Zajrzyj na Facebook’a Ze Świata F1