Toto Wolff w Aston Martinie
Lewis Hamilton, Toto Wolff, Valtteri Bottas

Toto Wolff w Aston Martinie? – #TydzieńF1

Tydzień bez informacji o odwołanych wyścigach, za to z e-sportowym GP Wietnamu. Oprócz tego ogromne (i bardzo potrzebne) zmiany regulaminu, gotowość Silverstone do pomocy w trakcie kryzysu i dywagacje o pozostaniu Mercedesa w F1.
Tydzień bez informacji o odwołanych wyścigach, za to z e-sportowym GP Wietnamu. Oprócz tego ogromne (i bardzo potrzebne) zmiany regulaminu, gotowość Silverstone do pomocy w trakcie kryzysu i dywagacje o pozostaniu Mercedesa w F1.

Toto Wolff w Aston Martinie

Podsumowanie tygodnia F1 | Poniedziałek 30.03.2020

Helmut Marko stwierdził, że dobrym pomysłem byłoby zorganizowanie koronaobozu, na którym kierowcy celowo zaraziliby się wirusem i zostali wyleczeni, nabywając odporność na przyszłość. Na szczęście zawodnicy wykazali więcej rozsądku niż Marko.

Toto Wolff w Aston Martinie
Helmut Marko


Toto Wolff w Aston Martinie | Podsumowanie tygodnia F1 | Wtorek 31.03.2020

Światowa Rada Sportów motorowych zatwierdziła zmiany, według których m.in. FIA będzie mogła dowolnie ustawiać kalendarz w tym roku, limit komponentów układu napędowego zostanie ograniczony w zależności od ilości rozegranych rund, zamrożony będzie rozwój wielu elementów samochodów (w tym monokoku), utrzymana zostanie delegalizacja systemu DAS, nowe przepisy techniczne wejdą w życie dopiero od 2022 (a możliwe, że nawet od 2023 roku), 18-calowe opony Pirelli także pojawią się rok później, będzie można pracować wyłącznie nad projektami bolidów według starych przepisów (całkowity zakaz rozwijania projektów „porewolucyjnych” do końca 2020), pojawi się przymusowa 21-dniowa przerwa dla fabryk silników (dotychczas takie wakacje miały tylko fabryki innych elementów aut) i będzie można zmieniać format weekendu.

Sponsor Mercedesa, firma INEOS, spełnił swoje zapowiedzi i rozpoczął w Wielkiej Brytanii produkcję płynu do dezynfekcji.

Inżynierowie Mercedesa pomogą w wyprodukowaniu 10 tysięcy respiratorów zamówionych przez brytyjski rząd.

Podsumowanie tygodnia F1 | Środa 01.04.2020

Władze toru Silverstone planują ogłoszenie decyzji o tym, czy wyścig się odbędzie, do końca kwietnia.

Toto Wolff w Aston Martinie
Silversone

Toto Wolff w Aston Martinie | Podsumowanie tygodnia F1 | Czwartek 02.04.2020

Toto Wolff oświadczył, że nie zamierza przejść do Aston Martina, ponieważ dobrze pracuje mu się w Mercedesie, a ekipa realizuje stawiane jej cele. Przypominam, że nie zawsze osoby wydające takie oświadczenia i dementujące plotki mówią prawdę.

McLaren postanowił skorzystać z rządowej pomocy dla firm i poinformował, że wyśle na urlop każdego, kogo tylko się da. Jednocześnie zarząd i kierowcy dobrowolnie zrezygnowali z części swoich pensji, aby pomóc reszcie ekipy.

Przeczytaj również: Emerson Fittipaldi – czy Kubica faktycznie był pierwszy?

Podsumowanie tygodnia F1 | Piątek 03.04.2020

Władze toru Silverstone chcą pomóc Formule 1. Zgłaszają gotowość zorganizowania kilku wyścigów. Jeśli dostaną homologację na odwróconą wersję nitki, to możliwa jest także jazda w przeciwną stronę.

Podsumowanie tygodnia F1 | Sobota 04.04.2020

Ola Kallenius przyznał, że Mercedes będzie chciał zostać w F1, o ile będzie to dla firmy korzystne finansowo i ekologicznie. Warto w tym miejscu pamiętać, że ekipy bardzo rzadko zarabiają na ściganiu – wpływy z nagród i praw telewizyjnych nie pokrywają całości wydatków, dlatego każdy potrzebuje sponsorów.

Podsumowanie tygodnia F1 | Niedziela 05.04.2020

Odbyło się e-sportowe GP Wietnamu na torze w Melbourne. Tym razem w dużo lepszej obsadzie – z 20 startujących kierowców aż 11 jeździ lub jeździło w F1. Najbardziej utytułowanym z nich był Jenson Button – mistrz świata z sezonu 2009.

Zajrzyj na Facebook’a Ze Świata F1