Wirtualne GP Chin
Red Bull Ring

Charles Leclerc wygrywa wirtualne GP Chin – #TydzieńF1

Miniony tydzień przyniósł nam problemy z aż trzema wyścigami, propozycję rozegrania kilku rund na Silverstone, nową pożywkę dla spekulacji o pracy Toto Wolffa dla Aston Martina oraz dobre informacje dla kibiców zastanawiających się, co dalej z ich biletami na przełożone i odwołane wyścigi.
Miniony tydzień przyniósł nam problemy z aż trzema wyścigami, propozycję rozegrania kilku rund na Silverstone, nową pożywkę dla spekulacji o pracy Toto Wolffa dla Aston Martina oraz dobre informacje dla kibiców zastanawiających się, co dalej z ich biletami na przełożone i odwołane wyścigi.

Wirtualne GP Chin

Podsumowanie tygodnia F1 | Poniedziałek 13.04.2020

We Francji zakazano imprez masowych co najmniej do połowy lipca. Stawia do pod znakiem zapytania wyścig na Paul Ricard.

Podsumowanie tygodnia F1 | Wtorek 14.04.2020

Jean Todt stwierdził, że w FIA co kilka dni odbywają się konferencje poświęcone koronakryzysowi, Federacja robi wszystko, aby udało się wyjść z tej sytuacji i stara się pomóc wszystkim seriom, a nie tylko F1. Francuz dodał ponadto, że nie chce kolejnej kadencji jako prezydent organizacji, mimo że teoretycznie mógłby zmienić statut i umożliwić sobie walkę o reelekcję. Jego prezydentura kończy się pod koniec przyszłego roku.

Podsumowanie tygodnia F1 | Środa 15.04.2020

Pojawiły się doniesienia, że Bahrajn zapłacił za organizację tegorocznego wyścigu, choć w kalendarzu figuruje on jako przełożony.

Niemcy i Belgia ogłosiły zakaz imprez masowych do końca sierpnia. W przypadku Belgii stawia to wyścig pod znakiem zapytania, w przypadku Niemiec z kolei brak możliwości zorganizowania na szybko rundy na Hockenheim lub Nurburgringu.

Fabryka AlphyTauri pozostanie zamknięta co najmniej do 1 maja.

Wirtualne GP Chin | Podsumowanie tygodnia F1 | Czwartek 16.04.2020

Rząd Austrii chce wyścigu bez kibiców, a organizatorzy GP Włoch przestrzegają przed zbyt wczesnym początkiem sezonu, który później znów trzeba by było przerywać.

Władze F1 pracują nad systemem zwrotu pieniędzy za bilety dla kibiców, którzy kupili je na oficjalnych portalach. Dla tych, którzy mają je z drugiej ręki, nie ma tak dobrych informacji.

Podsumowanie tygodnia F1 | Piątek 17.04.2020

Pojawił się pomysł rozegrania trzech wyścigów na Silverstone.

Odbyła się kolejna wideokonferencja zespołów z władzami F1. Nie wynika z niej nic konkretnego, ponieważ pojawiło się wiele rozbieżności w sprawie limitów budżetowych.

Podsumowanie tygodnia F1 | Sobota 18.04.2020

Toto Wolff kupił 4,77% udziałów w Aston Martinie, ale trzeba pamiętać, że po rozwodnieniu akcji będzie to tylko 0,95%. Wszystko to odbyło się za wiedzą i zgodą Daimlera i to mimo wcześniejszych zapewnień, że Wolff nie zamierza wiązać się z brytyjską marką. Podsyca to z kolei spekulacje dotyczące zacieśnienia współpracy między ekipą Lawrence’a Strolla a Srebrnymi Strzałami, której osią ma być bliska znajomość Kandyjczyka z Austriakiem.

Wirtualne GP Chin 
Toto Wolff

Wirtualne GP Chin | Podsumowanie tygodnia F1 | Niedziela 19.04.2020

Odbyło się wirtualne GP Chin. Jeśli chodzi o tegoroczną stawkę kierowców F1, wzięli w nim udział Charles Leclerc, Alex Albon, Lando Norris (który ponownie zainstalował grę po tym, jak usunął ją zdenerwowany błędem oprogramowania), Carlos Sainz, Antonio Giovinazzi, George Russell oraz Nicholas Latifi.

Zajrzyj na Facebook’a Ze Świata F1