Daniel Ricciardo Renault

Daniel Ricciardo odejdzie z Renault? – #TydzieńF1

Początek maja to zazwyczaj okres, kiedy sezon trwa już w najlepsze i wchodzi w swoją europejską część. W tym roku jednak na początku maja są dopiero podejmowane ostateczne decyzje i tworzone ostateczne plany dotyczące organizacji pierwszych w tym roku wyścigów. Z biegiem dni pojawiały się kolejne konkrety, a pod koniec tygodnia powrócił temat nieco jakby zapomnianej afery
Początek maja to zazwyczaj okres, kiedy sezon trwa już w najlepsze i wchodzi w swoją europejską część. W tym roku jednak na początku maja są dopiero podejmowane ostateczne decyzje i tworzone ostateczne plany dotyczące organizacji pierwszych w tym roku wyścigów. Z biegiem dni pojawiały się kolejne konkrety, a pod koniec tygodnia powrócił temat nieco jakby zapomnianej afery

Daniel Ricciardo Renault | Podsumowanie tygodnia F1 | Poniedziałek 04.05.2020

Ross Brawn przyznał, że ekipy wstępnie zgadzają się na limit budżetowy w wysokości 145 milionów dolarów, ale szczegóły będą jeszcze omawiane, zatem nadal nie jest to zatwierdzone.

Alain Prost, czterokrotny mistrz świata, a obecnie doradca Renault uważa, za realne, że Daniel Ricciardo nie zechce przedłużać umowy z francuską stajnią, gdyż ta nie zapewnia mu możliwości walki o czołowe lokaty. Jako jego potencjalnego następcę Prost wskazuje Christiana Lundgaarda, juniora Renault.

Daniel Ricciardo renault
Alain Prost

Podsumowanie tygodnia F1 | Wtorek 05.05.2020

Według doniesień Mattia Binotto ma być gotów zaoferować Sebastianowi Vettelowi dwuletni kontrakt.

Podsumowanie tygodnia F1 | Środa 06.05.2020

Prof. Gerard Saillant, szef komisji medycznej FIA potwierdził, że jeśli nawet w padoku zostanie podczas którejś rundy wykryty koronawirus, wyścig odbędzie się mimo to. Unikniemy zatem powtórki z Australii.

Włoski Autosprint typuje byłego prezesa Ferrari Lucę di Montezemolo na następcę kończącego w przyszłym roku prezydenturę w FIA Jeana Todta.

Daniel Ricciardo Renault | Podsumowanie tygodnia F1 | Czwartek 07.05.2020

Władze toru Zandvoort gotowe są zorganizować wyścig, ale stawiają warunki. Jeśli Liberty Media nie będzie chciała wpuścić na obiekt kibiców, ma sama pokryć opłatę licencyjną i zapłacić organizatorom to, co ci zarobiliby na sprzedaży biletów.

Jak F1 stała się F2 – czy czeka nas powtórka z historii?

Liberty Media opublikowała raport finansowy za pierwszy kwartał tego roku. Czytamy w nim, że w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej przychody Formuły 1 spadły z 246 do 39 milionów dolarów. Nie wliczono opłat licencyjnych od Australii i Bahrajnu oraz opłat, jakie wniosłyby telewizje za prawa do transmisji i sponsorzy za reklamę na odwołanych i przełożonych wyścigach. W kwestii wydatków F1 zaoszczędziła na opłatach dla zespołów, których oficjalnie nie uiszczono, ale z poprzednich tygodni wiadomo, że Liberty Media wspomogła zespoły i tory sumą 1,4 miliarda dolarów, co jednak nie wlicza się w ten raport. Ogółem wydatki wyniosły w omawianym okresie 43 miliony dolarów w porównaniu do 52 mln rok temu.

Podsumowanie tygodnia F1 | Piątek 08.05.2020

Chase Carey przyznał, że trwają rozmowy z torami, które pierwotnie nie miały w tym roku organizować wyścigów. Nadal planowanych jest 15-18 rund z końcem sezonu przed Bożym narodzeniem, ale według słów Careya, jeśli będzie taka potrzeba, zmagania będą trwać jeszcze na początku przyszłego roku.

Cyril Abiteboul, domagając się wyjaśnień, przypomniał wszystkim o aferze z silnikami Ferrari, która ostatnio zdawała się zejść na dalszy plan w obliczu pandemii.

Podsumowanie tygodnia F1 | Sobota 09.05.2020

Poinformowano, że dziennikarze przybywający na GP Austrii będą musieli przejść kwarantannę w Wielkiej Brytanii, a między jednym a drugim wyścigiem na Red Bull Ringu nie będą mogli opuszczać hotelu. Podobny zakaz będzie dotyczył pracowników poszczególnych zespołów, którzy ponadto nie będą mogli na torze kontaktować się z członkami innych ekip. Dotrą oni do Austrii oddzielnymi samolotami i trafią do oddzielnych hoteli, a wśród nich będzie wyłącznie personel stricte wyścigowy – bez pracowników medialnych, marketingowych itp.

Daniel Ricciardo renault
Zdjęcie: pedrik

Podsumowanie tygodnia F1 | Niedziela 10.05.2020

Odbyło się e-sportowe GP Hiszpanii. Tym razem poza bolidami F1 widzieliśmy na torze wirtualne auta F2 prowadzone przez kierowców Formuły 2 i Formuły 3.