Nowy zarząd Williamsa

Nowy zarząd Williamsa – #TydzieńF1

Ostatni tydzień to czas dużych transferów, wielu plotek i niedzielnej rewelacji. FIA pracuje nad organizacją wyścigów i są tego coraz lepsze efekty. Zajmuje się też kwestią poprawy bezpieczeństwa. Ponadto za nami dwie ważne rocznice, w tym jedna absolutnie fundamentalna dla całego świata F1.
Ostatni tydzień to czas dużych transferów, wielu plotek i niedzielnej rewelacji. FIA pracuje nad organizacją wyścigów i są tego coraz lepsze efekty. Zajmuje się też kwestią poprawy bezpieczeństwa. Ponadto za nami dwie ważne rocznice, w tym jedna absolutnie fundamentalna dla całego świata F1.

Nowy zarząd Williamsa | Podsumowanie tygodnia F1 | Poniedziałek 11.05.2020

Simon Roberts pracujący dotychczas w McLarenie został dyrektorem zarządzającym Williamsa.

Podsumowanie tygodnia F1 | Wtorek 12.05.2020

Oficjalnie poinformowano, że Sebastian Vettel odejdzie po sezonie z Ferrari.

FIA pracuje nad nowymi systemami bezpieczeństwa takimi jak różny kolor świateł z tyłu bolidu, np. żółty przy żółtej fladze, czy dodatkowymi linkami przytrzymującymi przy samochodzie urwane przednie skrzydło.

Nowy zarząd Williamsa | Podsumowanie tygodnia F1 | Środa 13.05.2020

Świat F1 świętował okrągłą 70 rocznicę pierwszego wyścigu – 13 maja 1950 rozegrano GP Wielkiej Brytanii.

Najszybsza, największa, najlepsza… 70 urodziny F1!

Jean Todt zmienił zdanie w kwestii swojej przyszłości. Stwierdził, że z powodu pandemii mógłby rządzić kolejną kadencję, jeśli zostałby o to poproszony.

Podsumowanie tygodnia F1 | Czwartek 14.05.2020

Daniel Ricciardo został potwierdzony jako kierowca McLarena, a Carlos Sainz – Ferrari. Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi Australijczyka w Renault. Spekuluje się o Fernando Alonso, Nico Hulkenbergu lub którymś z juniorów francuskiej stajni.

Daniel Ricciardo
Daniel Ricciardo Renault

Podsumowanie tygodnia F1 | Piątek 15.05.2020

Organizatorzy GP Wielkiej Brytanii dogadali się z władzami F1 i jeśli tamtejszy rząd wyrazi zgodę, na Silverstone odbędą się dwa wyścigi.

Rząd Belgii luzuje obostrzenia dotyczące zakazy imprez masowych. Oznacza to zielone światło dla zawodów na Spa – oczywiście bez kibiców.

Organizatorzy GP Austrii wysłali do tamtejszego ministra zdrowia pytanie o zgodę na dwa wyścigi. Wstępne informacje mówią, że nie powinno być z tym problemu.

Alfa Romeo oraz wszyscy związani z poprzednimi wcieleniami ekipy świętują 50 rocznicę założenia zespołu przez lata startującego w F1 pod nazwą Sauber.

Zak Brown przyznał, że od zawsze pierwszym wyborem McLarena był Daniel Ricciardo i nawet nie rozważano kandydatury Sebastiana Vettela.

Ferrari zaprezentowało respirator stworzony w zaledwie 5 tygodni w fabryce w Maranello.

Nowy zarząd Williamsa | Podsumowanie tygodnia F1 | Sobota 16.05.2020

Lando Norris potwierdził, że pozostanie kierowcą McLarena na sezon 2021. Było to właściwie wiadome już wcześniej, ale oficjalnie powiedziano to dopiero teraz.

Podsumowanie tygodnia F1 | Niedziela 17.05.2020

Według portalu The Race Ferrari już zimą zdecydowało o pożegnaniu Sebastiana Vettela i zatrudnieniu Carlosa Sainza. McLaren zgodził się na jego negocjacje z włoską ekipą i wobec faktu utraty Hiszpana już wtedy skontaktował się z Danielem Ricciardo. Rewelacje te potwierdza sam Zak Brown.

Zajrzyj na Facebook’a Ze Świata F1