Rozśpiewane Porsche czyli muzyczna współpraca z Apple dzięki CarPlay

Rzeczywistość się zmienia. Kiedyś niewyobrażalne było auto bez radia na kasety, dzisiaj w takich kategoriach myślimy o CarPlay i serwisie streamingowym w naszym telefonie.
Rzeczywistość się zmienia. Kiedyś niewyobrażalne było auto bez radia na kasety, dzisiaj w takich kategoriach myślimy o CarPlay i serwisie streamingowym w naszym telefonie.

Muzyka w samochodzie to urozmaicenie, bez którego ciężko wyobrazić sobie jazdę. Porsche wzięło sobie to do serca bardzo poważnie – z jednej strony w kwietniu pojawiło się radio do starszych modeli wspierające Apple CarPlay, z drugiej w serwisie Apple Music znajdziemy tematyczne playlisty stworzone przez producenta ze Stuttgartu.

Porsche CarPlay | Stare modele, nowe rozwiązanie

Jedną z uciążliwości starszych samochodów jest ich niekompatybilność ze współczesnymi technologiami. Zalicza się do nich brak zestawów głośnomówiących, nawigacji czy bluetootha. Oczywiście na rynku pojawiają się rozwiązania firm trzecich, które powyższe problemy rozwiązują – jednak stylistyka takich urządzeń nie specjalnie pasuje do wnętrz aut, a i z działaniem bywa różnie. Porsche postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć oryginalne akcesoria, pasujące do stylu swoich klasycznych samochodów.

Dostępne są dwa urządzenia. Pierwsze (PCCM) współgra ze wszystkimi modelami Porsche 911 począwszy od lat 60., kończąc na ostatnim modelu chłodzonym powietrzem – 993. Drugie (PCCM Plus) pasuje do modelu 911 996 oraz Boxstera 986. Ceny wynoszą 1,439.89 euro dla PCCM i 1,606.51 euro dla PCCM Plus.

Porsche 911 993 4S test – Ostatni Haust Powietrza

Czego by tu posłuchać?

Jednak to nie wszystko, co producent ze Stuttgartu ma do zaoferowania melomanom, ponieważ w serwisie Apple Music znajdziemy 9 playlist tematycznych stworzonych właśnie przez Porsche. Każda z nich ma odpowiadać innym rodzajom podróży, na przykład: City Flow, Mountain Run czy Panoramic Roadtrip. Wszyskie playlisty znajdziecie TUTAJ.

Przypomnijmy, że Porsche Taycan wyposażony jest w pierwszą, w pełni zintegrowaną strumieniową transmisję muzyki, korzystającą z bazy Apple Music.