ściganie w Austrii

Ściganie zaczniemy w Austrii? – #TydzieńF1

Za nami tydzień w atmosferze radosnego oczekiwania. Sprawy nabierają tempa i wydaje się, że jeśli nic złego nie stanie się w międzyczasie, to za dwa miesiące zobaczymy pierwszy wyścig tegorocznego sezonu. W międzyczasie F1 doceniła wyczyn brytyjskiego weterana II wojny światowej oraz uczciła pamięć Rolanda Ratzenbergera i Ayrtona Senny.
Za nami tydzień w atmosferze radosnego oczekiwania. Sprawy nabierają tempa i wydaje się, że jeśli nic złego nie stanie się w międzyczasie, to za dwa miesiące zobaczymy pierwszy wyścig tegorocznego sezonu. W międzyczasie F1 doceniła wyczyn brytyjskiego weterana II wojny światowej oraz uczciła pamięć Rolanda Ratzenbergera i Ayrtona Senny.

Ściganie w Austrii | Podsumowanie tygodnia F1 | Poniedziałek 27.04.2020

Opublikowano ogólny zarys kalendarza na tegoroczny sezon. Początek w Austrii, potem cała Europa, następnie cała Azja, obie Ameryki, Bahrajn i finał w Abu Dhabi.

Poinformowano, że GP Wielkiej Brytanii odbędzie się bez udziału kibiców.

Odwołano GP Francji.

Podsumowanie tygodnia F1 | Wtorek 28.04.2020

Renault poinformowało o przedłużeniu okresu zamknięcia fabryki nadwozi do 31 maja, a silników do 17 maja.

Jean Todt stwierdził, że Formuła 1 przetrwa kryzys, a w najgorszym razie stanie się czymś w rodzaju „Superformuły 2”.

Podsumowanie tygodnia F1 | Środa 29.04.2020

Fabryka AlphyTauri pozostanie zamknięta do 29 maja.

Według niemieckiego Bilda w tym roku zobaczymy podwójne rundy w Austrii, Wielkiej Brytanii i na Węgrzech, z kolei nie będzie GP Włoch. Nie jest to jednak informacja oficjalna, a władze Monzy natychmiast zaprotestowały przeciw takim twierdzeniom gazety. Włosi twierdzą, że zorganizują wyścig.

To samo czasopismo donosi, że prowadzone są rozmowy między władzami toru Hockenheim a FIA na temat organizacji GP Niemiec.

Ściganie w Austrii | Podsumowanie tygodnia F1 | Czwartek 30.04.2020

Formuła 1 w setne urodziny kpt. Thomasa Moore’a, składa mu serdeczne życzenia i gratuluje przejścia 100 okrążeń wokół domu przy okazji charytatywnej zbiórki pieniędzy. Lando Norris w podziękowaniu za włożony w nią wysiłek przesłał weteranowi swój kask.

Władze Hungaroringu są gotowe na zorganizowanie dwóch wyścigów. Chcą obecności kibiców, ale liczą się z faktem, że może to być niemożliwe do osiągnięcia.

Świat F1 wspomina Rolanda Ratzenbergera, który zginął tragicznie w kwalifikacjach do GP San Marino 1994.

Tragiczne wypadki F1: Pokonać śmierć

Podsumowanie tygodnia F1 | Piątek 01.05.2020

Potwierdzono, że GP Węgier odbędzie się bez udziału publiczności.

Formuła 1 obchodzi smutną rocznicę – mija 26 lat od śmierci Ayrtona Senny.

Ayrton Senna
Ayrton Senna

Podsumowanie tygodnia F1 | Sobota 02.05.2020

Ross Brawn przyznał, że Liberty Media chce jak najszybszego startu sezonu, aby dać radość kibicom i zapewnić możliwość zarobku osobom żyjącym z F1. Dodał także, że dwa wyścigi na Red Bull Ringu są „kuszącą opcją”, ponieważ tor ma dobrą infrastrukturę, jest położony blisko lotniska i znajduje się daleko od dużych miast, co minimalizuje ryzyko zakażenia uczestników wyścigu.

Ściganie w Austrii | Podsumowanie tygodnia F1 | Niedziela 03.05.2020

Organizatorzy GP Azerbejdżanu chcą zorganizować wyścig mimo jego przełożenia. Najbardziej idealną dla nich opcją jest runda z kibicami na początku września. Z góry wykluczają możliwość rozegrania dwóch wyścigów z powodu utrudnień, jakie niosłoby to ze sobą dla życia mieszkańców Baku.

Odbyło się e-sportowe GP Holandii, które wygrał Alex Albon.

Zajrzyj na Facebook’a Ze Świata F1