vw t-roc suv kabriolet city foto
Vw T-roc będzie pierwszym SUVem cabrio od Vw

SUV KABRIOLET od VW | Volkswagen T-Roc Cabrio

SUV KABRIOLET od VW | Powstanie pierwszy kabriolet Volkswagena stworzony na bazie SUV-a. VW wprowadza na rynek T-Roca w wersji cabrio.

tekst/foto: inf. prasowa

W ramach ofensywy modelowej Volkswagen wprowadzi na rynek swój pierwszy kabriolet na bazie auta typu SUV – Volkswagen T-Roc cabrio. Jego produkcja rozpocznie się w pierwszym półroczu 2020 roku w Osnabrück. Rada Nadzorcza Koncernu Volkswagen na swoim ostatnim posiedzeniu przeznaczyła dla fabryki ponad 80 milionów euro. Tą decyzją Volkswagen nawiązuje do tradycji budowy kabrioletów przez załogę fabryki w Osnabrück i zapewnia jej miejsca pracy.

SUV KABRIOLET od VW | T-Roc po debiucie

SUV-y mają dzisiaj decydujący wpływ na wzrost sprzedaży marki Volkswagen. Tiguan z liczbą 720.000 sprzedanych egzemplarzy znalazł się w 2017 roku w grupie dziesięciu najczęściej kupowanych modeli na świecie i zalicza się do pierwszej trójki najpopularniejszych SUV-ów. Do 2020 roku marka zamierza rozszerzyć swoją globalną ofertę aut tego typu do 20 modeli. Około 40 procent sprzedawanych Volkswagenów będą wtedy stanowić SUV-y.

SUV KABRIOLET od VW | T-Roc Cabrio

Dzięki T-Rocowi w wersji cabrio Volkswagen wzmocni swoją pozycję w segmencie kompaktowych SUV-ów, a właśnie ten segment aut rośnie dzisiaj najmocniej w całej branży samochodowej. Dzięki zainwestowaniu ponad 80 milionów euro w produkcję nowego kabrioletu w fabryce w Osnabrück zostaną zmodernizowane technologie produkcyjne, montaż i logistyka. Docelowo w zakładzie ma powstawać do 20.000 egzemplarzy tego modelu rocznie.

SUV KABRIOLET od VW | VW T-Roc od tyłu
SUV KABRIOLET od VW | VW T-Roc od tyłu

VW T-Roc cabrio, czyli suv kabriolet to nowy rodzaj auta w szczególnie dynamicznie rosnącym segmencie SUV-ów. Decydując się na jego produkcję Volkswagen kontynuuje niemal 70-letnią tradycję budowy kabrioletów. T-Roc w swojej podstawowej wersji został z sukcesem wprowadzony na europejski rynek pod koniec 2017 roku. Dotychczas zamówiono ponad 40.000 egzemplarzy.

SUV KABRIOLET od VW | T-Roc Cabrio powstanie w fabryce w Osnabrück

Z taśm fabryki Volkswagen Osnabrück GmbH zjeżdżają dzisiaj Volkswagen Tiguan oraz Porsche Cayman, poza tym w zakładzie w Osnabrück lakierowana jest część nadwozi Skody Fabii. Od powstania Volkswagen Osnabrück GmbH w 2011 roku wyprodukowano tam ponad 280.000 samochodów.

Sebastian Mądrachowski
Creative editor @ Radio Centrum Lublin 98.2FM / Magazyn Motór