maserati ghibli hearse

Karawan Maserati Ghibli Hearse: ostatnia podróż na bogato

Karawan Maserati Ghibli Hearse |

Kiedy myśleliśmy, że będzie okazja pokazać Wam Maserati w nadwoziu kombi to nie do końca o to nam chodziło. Przedstawiamy Maserati Ghibli Hearse – najszybszy sposób, żeby odjechać z tego świata.

foto: Ellena Autotrasformazioni
maserati ghibli hearse karawan maserati
Karawan Maserati – Maserati Ghibli Hearse | Wystrój wnętrza

Twórcą samochodu jest włoska manufaktura specjalizująca się w budowie luksusowych karawanów – Ellena Autotrasformazioni. Do tej pory sztandarowe przeróbki obejmowały klasyczne, znane nam pojazdy pogrzebowe marki Mercedes. Vito i E-klasa są często wykorzystywane podczas ceremonii pogrzebowych. Teraz firma zaserwowała karawan spektakularny. Bazą jest Maserati Ghibli.

Budowa takiego auta na bazie Maserati nie powinna w sumie nikogo dziwić. Jazda Maserati Ghibli dla osób ze słabym sercem może skończyć się dramatycznie. Teraz karawan Maserati Ghibli Hearse poradzi sobie ze skutkami.

Karawan Maserati Ghibli Hearse – najszybszy karawan świata

Karawan wyposażony jest w 3 litrowy silnik diesla w układzie V6, a nadwozie powiększone zostało przy wykorzystaniu włókna szklanego. Luksusowo wykończone wnętrze budzi podziw, nawet jeżeli nastawimy się na wysoką jakość materiałów Maserati. Ciężko wyobrazić sobie bardziej ekskluzywną, ostatnią przejażdżkę samochodem.

maseratti quattroporte bellagio
Maserati Quattroporte Bellagio

Kiedy zobaczyliśmy kształt auta spodziewaliśmy się czegoś na miarę pokazanego w 2009 roku Maserati Quattroporte Bellagio. Na szybkie, rodzinne kombi od Maserati musimy jednak chyba jeszcze trochę poczekać.

Sebastian Mądrachowski
Creative editor @ Radio Centrum Lublin 98.2FM / Magazyn Motór