audi apollo 45 ksiezyc moon 2

Audi Apollo 45 | Audi oddaje hołd misji Apollo!

Dokładnie 7 grudnia 1972 r. NASA wystrzeliła na księżyc swój ostatni pojazd kosmiczny. 45 lat później, Audi upamiętnia to wydarzenie pokazując światu specjalnie z tej okazji wyprodukowany film reklamowy, zatytułowany „Apollo 45”.

tekst: Mor / foto: audi

Reklama osadzona jest w przyszłości, w roku 2030. Dwóch astronautów eksplorujących powierzchnię Księżyca trafia tam na różne ślady:

  • odcisk stopy Neila Armstronga z roku 1969
  • ślad lądownika ze statku Apollo 17 z roku 1972

…by w końcu trafić na ślady opon Audi lunar quattro z roku 2019.

audi apollo45 ksiezyc moon 1
Audi Apollo 45 | Audi na księżycu

Audi Apollo 45 | Produkcja

„Apollo 45” to 65-sekundowa produkcja, która daje widzom szansę na przeżycie „Misji na Księżyc” wraz z Audi lunar quattro. Wg. założeń konstruktorów, księżycowy łazik Audi lunar quattro ma rozpocząć swą misję w roku 2019. Więcej info o samym lądowniku znajdziesz tutaj: http://www.motormag.pl/2016/12/audi-lunar-quattro-ladowanie-na-ksiezycu/

Fabuła filmu odnosi się wprost do reklamy Audi z lat ’90 XX w., w której Eskimos uczy swego syna jak rozpoznawać ślady różnych zwierząt na śniegu, trafiając w końcu na odciski opon Audi quattro. Audi stworzyło ten film na pamiątkę ostatniego załogowego lotu na księżyc – misji Apollo 17 – sprzed dokładnie 45 lat, podkreślając jednocześnie rolę Audi lunar quattro w misji księżycowej zaplanowanej na rok 2019.

Audi Apollo 45 | Film o którym mówimy do obejrzenia tutaj:

 

„Wysyłamy quattro na księżyc. To doskonała okazja do zaprezentowania efektywności naszych rozwiązań technicznych w rozmaitych warunkach. To zainspirowało nas również do nakręcenia tego krótkiego filmu.”

– wyjaśnia Giovanni Perosino, szef komunikacji marketingowej w AUDI AG.

Audi Lunar Quattro gotowe na lądowanie na księżycu całość
Audi Apollo 45 | Audi Lunar Quattro gotowe na lądowanie na księżycu

Audi Apollo 45 | Przygotowania do misji w 2019

Koncern z Ingolstadt jest właśnie w trakcie prac przygotowujących Audi lunar quattro do prawdziwej misji na księżyc. Audi prowadzi prace nad łazikiem już od roku 2015, wspólnie z zespołem PTScientists. Audi wspiera berlińską firmę ekspercką wiedzą i doświadczeniem w zakresie napędu na cztery koła quattro, lekkiej konstrukcji, napędów elektrycznego i hybrydowego typu plug-in (e-tron).


Audi Apollo 45 | Ciekawostka: Audi Lunar Quattro pojawił się w filmie Alien: Covenant

Sebastian Mądrachowski
Creative editor @ Radio Centrum Lublin 98.2FM / Magazyn Motór