mercedes benz g klasa 2018

Mercedes G KLASA 2018 | Silniejszy niż czas?

Mercedes G klasa 2018 premiera | W 1979 roku Mercedes wypuścił na rynek samochód terenowy – klasę G. Auto okazało się tak udaną konstrukcją, że do dziś sprzedawane jest w praktycznie niezmienionej formie.

tekst: Mor / foto: mercedes

Od początku produkcji G klasa poddawana była jedynie drobnym modyfikacjom. Kosmetyczne modernizacje ograniczały się do lekkich zmian wyglądu (grill), oświetlenia (lampy LED) i wystroju wnętrza (zmieniony kokpit). Samochód ewoluował, ale wciąż pozostawał 'starą, dobrą G-klasą'.

mercedes benz g klasa 2018

W 2007 roku koncern zapowiedział likwidację serii modelowej G i zastąpienie jej modelem GLK. Spotkało się to z masowymi protestami miłośników marki – wszystko pod hasłem „LEGENDY MARKI NIE MOŻNA ZABIJAĆ”. Od tamtej pory G klasa przeszła kilka drobnych liftów wizualnych i otrzymała paletę nowoczesnych silników.

Mercedes G klasa 2018 | PREMIERA

Dziś jesteśmy pewni przyszłości tego modelu. 15 stycznia 2018, w Detroit, swoją premierę będzie miał nowy Mercedes G klasa 2018. Fotografie, które widzicie obok przedstawiają instalację promującą to wydarzenie.

mercedes benz g klasa 2018
Mercedes G klasa 2018 | promo making of

Pierwsza G klasa, egzemplarz z 1979 roku, przez 90 dni zalewana była żywicą syntetyczną. Każdego dnia przybywała 3-centymetrowa warstwa, aż do spektakularnego finału, który oglądamy na fotografiach. Instalacja zdobi wejście do Cobo Hall podczas tagów Detroit Auto Show, gdzie odbędzie się premiera nowej G klasy. Całość waży spektakularne 44 tony, a marketing Mercedesa zapowiada, że instalacja będzie podróżować po świecie promując terenowego Mercedesa.

mercedes benz g klasa 2018
Mercedes G klasa 2018 | promo final

Mercedes G klasa 2018 | Silniejszy niż czas?

Ciężko odmówić marketerom Mercedesa wyczucia. Połączenie wizerunku auta z ekspozycją rodem z Parku Jurajskiego wydaje się strzałem w 10-tkę. Slogan „SILNIEJSZY NIŻ CZAS” daje do myślenia, ale komunikat wydaje się czytelny: model zaprezentowany w 2018 będzie bazował na DNA, które dobrze znamy. W przypadku tego auta lepiej być nie mogło.Sebastian Mądrachowski
Creative editor @ Radio Centrum Lublin 98.2FM / Magazyn Motór