Lotniskowe pojazdy strażackie Striker 8x8
Lotniskowe pojazdy strażackie Striker 8x8

UBRANIA DLA KIEROWCÓW | Kurtka Scania Griffin

UBRANIA DLA KIEROWCÓW CIĘŻARÓWEK | Jedyna w swoim rodzaju kurtka Griffin została zaprojektowana przez światowej sławy projektantkę mody Beę Szenfeld i legendę tuningu pojazdów ciężarowych Svempę Bergendahla.

tekst/foto: informacja prasowa

Ubranie wykonano z poddanych upcyklingowi pasków napędowych wentylatora z pojazdów Scania.

ubrania dla kierowców ciężarówek kurtka scania griffin
Ubrania dla kierowców ciężarówek | Kurtka Scania Griffin

Kurtka powstała, aby docenić kierowców pojazdów ciężarowych na całym świecie.

UBRANIA DLA KIEROWCÓW CIĘŻARÓWEK |

Bea Szenfeld i Svempa Bergendahl dzielą pasję do innowacji i oryginalnych projektów. Kurtka Griffin jest ich wspólnym dziełem, stworzonym z inspiracji gryfem – symbolem marki Scania. Kurtka została wykonana z 200 metrów wzmocnionych pasków napędu wentylatora z pojazdów ciężarowych. Paski pocięto na drobne kawałki, złożono na kształt piór, a następnie zszyto.

– Kurtka jest ulubionym ubraniem kierowców i ma dla nich duże znaczenie. Uświadomienie sobie tego było punktem wyjścia do naszej współpracy. Kurtka pełni nie tylko funkcje praktyczne. Przede wszystkim wyraża indywidualny styl kierowcy. Svempa i Bea postarali się, abyśmy mogli stworzyć jedyną w swoim rodzaju kurtkę, którą chcemy docenić wszystkich kierowców zawodowych na drogach świata – komentuje Sophie Haftor, dyrektor Scania Vehicle Accessories and Branding Products.

Ubrania dla kierowców ciężarówek | Kurtka Scania Griffin
Ubrania dla kierowców ciężarówek | Kurtka Scania Griffin

Bea Szenfled jest znana z zamiłowania do eksperymentów i stosowania niekonwencjonalnych materiałów. Jej stroje nosiły m.in. Björk i Lady Gaga.

– Nasza współpraca była zarazem zaskakująca i oczywista. W pracy często korzystam z upcyklingu, zwykle papieru. Cięcie wzmocnionych pasków wentylatora z pojazdów Scania było tytanicznym, prowokującym do myślenia wysiłkiem – komentuje Bea Szenfled.

UBRANIA DLA KIEROWCÓW CIĘŻARÓWEK |

Na podstawie projektu kurtki Griffin powstała też limitowana edycja kurtek Scania do noszenia na co dzień. Kolekcja ubrań Scania stworzona z myślą o kierowcach pojazdów ciężarowych odpowiada na wyzwania, z jakimi mają do czynienia każdego dnia. Ubrania są przeznaczone dla kobiet i mężczyzn i zostały podporządkowane idei zrównoważonego rozwoju. W skład kolekcji wchodzą: czapki, breloki, koszulki, bluzy oraz kurtki wykonane z naturalnej bawełny oraz pochodzącego z recyklingu poliestru i metalu.

Ubrania dla kierowców ciężarówek |
Więcej informacji o kolekcji Scania Griffin: TUTAJ

Sebastian Mądrachowski
Creative editor @ Radio Centrum Lublin 98.2FM / Magazyn Motór