bumbaki

Bumbaki – drewniane legendy PRL-u

Kupno zabawki dziecku nie musi oznaczać wydania pieniędzy na chiński plastik, który wkrótce trafi do kosza. Bumbaki to drewniane samochodziki, które bawią i przybliżają najmłodszym historię polskiej motoryzacji.

Tekst: Mateusz Cieślak, foto: Bumbaki

Plusy:

  • Nie jest to kolejny masowy produkt. Bumbaki powstały z potrzeby ich twórcy, by zapewnić własnemu dziecku ciekawą zabawkę najwyższej jakości. Tym sposobem powstały trzy modele: Poldek, Kanciak i Mały-F.
  • Autka wytwarzane są ręcznie, powstają w całości w Polsce, a wykonane są z drewna jaworowego. Bezpieczne dla dzieci materiały czynią z Bumbaków jednocześnie stylowe wyposażenie domu, po które sięgnie niejeden dorosły.
  • Autka wytwarzane są ręcznie, powstają w całości w Polsce, a wykonane są z drewna jaworowego. Certyfikowane farby i materiały gwarantują bezpieczną zabawkę dla dzieci, po którą sięgnie także niejeden dorosły.

Samochody PRL-u to obecnie dla najmłodszych jedna z bajek, jakie słyszą od dorosłych. Podarowując dziecku tę zabawkę, być może dajesz mu zalążek pasji, jaką będzie rozwijało przez całe życie.

Minusy:

  • Koła samochodów zaprojektowano tak, by zminimalizować możliwości odczepienia małych elementów. Mimo to zabawki przeznaczone są dla dzieci powyżej trzeciego roku życia.
  • Osoby poszukujące wiernych kopii polskich samochodów mogą czuć się zawiedzione. Auto nie posiada szczegółowych elementów, co z drugiej strony podkreśla ich najbardziej charakterystyczne cechy.
  • Po dłuższym czasie autko może się zużyć, ponieważ ekologiczna farba ma mniejszą wytrzymałość. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by w ramach zabawy otworzyć własny warsztat i pobawić się w lakiernika.

Oryginalne i ekologiczne zabawki to coraz popularniejszy wybór dla naszych pociech. Warto postawić na jakość, styl oraz przekaz przedmiotu, który trafi w ręce najmłodszych. Bumbaki są połączeniem wszystkich tych cech i zdecydowanie znajdą się w naszym tegorocznym liście do Św. Mikołaja.

bumbaki

Zainteresowały Cię Bumbaki? Kliknij po więcej informacji: