Motocykl LEGO Technic BMW R 1200 GS Adventure | szczegóły

Motocykl LEGO Technic: BMW R 1200 GS Adventure

Motocykl LEGO Technic: BMW R 1200 GS Adventure |

Sezon motocyklowy za pasem. BMW we współpracy z LEGO przygotowało ciekawostkę, która ucieszy najmłodszych. 1 lutego na półki sklepowe trafił zestaw LEGO Technic pozwalający zbudować BMW R 1200 GS Adventure.

tekst: Mor / foto: BMW

BMW R 1200 GS to jeden z najlepiej sprzedających się motocykli niemieckiego producenta. Szczegółowo odwzorowany motocykl Lego Technik będzie mógł teraz trafić w ręce miłośników motocykli w każdym wieku.

Motocykl LEGO Technic BMW R 1200 GS Adventure
Motocykl LEGO Technic BMW R 1200 GS Adventure | detale

Motocykl LEGO Technic BMW R 1200 GS Adventure | szczegóły

Zestaw zawiera 603 elementy i powstał we współpracy działu designu BMW Motorrad i techników LEGO. Dla chłopaków z LEGO to pewnie praca, ale dla techników BMW musiała to być niezła zabawa. Jest to pierwszy zestaw klocków, który został stworzony przy współudziale producenta motocykli.

BMW Motorrad jest bardzo zadowolone, że może podzielić się swoją wizją robienia motocykli ze społecznością LEGO Technic.

– Heiner Faust, szef sprzedaży i marketingu BMW

Bardzo skrupulatnie odwzorowano szczegóły konstrukcyjne motocykla BMW R 1200 GS Adventure z dużą dbałością o detale. Motocykl LEGO Technic zachował charakterystyczne linie BMW. Szyba i dźwignie są ruchome, podobnie jak inne techniczne niuanse.Motocykl LEGO Technic BMW R 1200 GS Adventure | szczegóły

 

Motocykl LEGO Technic BMW R 1200 GS Adventure | blisko oryginału

Miłośnicy marki zauważą, że motocykl LEGO Technic zachował oryginalny układ zawieszeń BMW – Telelever. Podobnie rzecz ma się z silnikiem. Motocykl LEGO Technic BMW R 1200 GS posiada 2 cylindrowy silnik w układzie BOXER, który można wprawić w ruch poruszając motocyklem.

Jak pisze producent: „Dzięki wiernie odwzorowanym detalom, zestaw jest nie tylko realistyczny, ale też daje frajdę i stanowi wyzwanie konstrukcyjne.”Motocykl LEGO Technic BMW R 1200 GS Adventure | szczegóły

 

Motocykl LEGO Technic BMW R 1200 GS Adventure | wymiary

Model LEGO Technic BMW R 1200 GS ma wysokość 18cm, 33cm długości i 10cm szerokości.

Motocykl LEGO Technic BMW R 1200 GS Adventure | szczegóły
Motocykl LEGO 42063 | BMW R 1200 GS Adventure

W opakowaniu znajduje się też niespodzianka dla kolekcjonerów. W przyszłym roku LEGO Technic obchodzi 40. urodziny i z tej okazji w opakowaniu Lego BMW R 1200 GS znajdą się unikalne, urodzinowe klocki.

This slideshow requires JavaScript.