The Distinguished Gentleman’s Ride Rajd Motocyklowy

The Distinguished Gentleman’s Ride | Edycja Wrocław 2017

24 września 2017 roku w czterech polskich miastach odbyła się kolejna edycja słynnego na całym świecie The Distinguished Gentleman’s Ride.

The Distinguished Gentleman’s Ride to impreza motoryzacyjna, która odbywa się w jednym terminie w ponad 600 miastach na całym świecie. W tym roku w Polsce miała miejsce w Gdańsku, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

tekst/foto: inf. prasowa / Mor

The Distinguished Gentleman’s Ride | Świat

Projekt wystartował w 2012 roku w Sydney w Australii. Organizatorzy doszli do wniosku, że negatywny wizerunek motocyklistów wymaga zmiany i może stać się również wyzwaniem dla realizacji szczytnego celu jakim jest walka z rakiem. W 2013 roku ponad 11.000 uczestników The Distinguished Gentleman’s Ride, w 145 miastach na całym świecie, uzbierało ponad 277.000 dolarów. W 2014 roku już ponad 20.000 uczestników w 257 miastach uzbierało ponad 1.5 mln. W 2015 roku w 37.000 uczestników w 410 miastach w 79 krajach uzbierało ponad 2.3 mln dolarów na badania nad rakiem prostaty.

The Distinguished Gentleman’s Ride | Polska

Pierwsza polska edycja odbyła się we Wrocławiu w 2014 roku z inicjatywy Grzegorza Korczaka, założyciela firmy Unikat Motorworks – wrocławskiego gentlemans ride posterwarsztatu customującego motocykle. Tegoroczna edycja po raz trzeci zagości we Wrocławiu. W zeszłorocznej edycji było nas prawie 70 uczestników, w tym roku zarejestrowało się ponad 140 osób!

The Distinguished Gentleman’s Ride | O co chodzi?

DGR to prawdziwe święto dla miłośników klasycznych motocykli, cafe racerów, bobberów, scamblerów itp. Samo wydarzenie to zorganizowany rajd motocyklowy, w którym udział mogą wziąć jedynie uczestnicy zarejestrowani na międzynarodowej stronie:

https://www.gentlemansride.com/

Uczestnicy przejazdu wspierają akcję charytatywną, która zbiera fundusze na walkę z rakiem prostaty i promocję zdrowia mężczyzn. Osoba rejestrująca się na stronie DGR może dobrowolnie wpłacić honorarium na walkę z rakiem. Dodatkowego smaku całej inicjatywie dodaje idea, „aby był on dżentelmeński”.


Uczestnicy ubierają się elegancko: w garnitury/koszule, co przy okazji ma na celu łamanie stereotypów dotyczących motocyklistów.

Udział w imprezie jest bezpłatny, a datki na szczytny cel dobrowolne. Tych, którym nie udało się wziąć udziału w tym roku, zapraszamy za rok..

Poniżej znajdziecie zdjęcia z przejazdu Gentleman’s Ride we Wrocławiu. Stylowo! W zeszłym roku wyglądało to tak: #gentleman’s ride 2016 [LINK]

Sebastian Mądrachowski
Creative editor @ Radio Centrum Lublin 98.2FM / Magazyn Motór