Rajd Nadwiślański 2016 - logo

Rajd Nadwiślański 2016 | RSMP: czas na Lubelszczyznę

Rajd Nadwiślański RSMP |

Rajd Nadwiślański w sezonie 2016 będzie czwartą rundą Castrol Edge Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Rywalizacja na trasach zlokalizowanych na Lubelszczyźnie otworzy drugą część walki o punkty w krajowym czempionacie.

tekst/foto: rajdnadwislanski.pl / Michał Dyguda
Rajd Nadwiślański RSMP Puławy Focus
Rajd Nadwiślański | Ford Fiesta

Najlepsi polscy kierowcy rajdowi wrócą na odcinki Rajdu Nadwiślańskiego w dniach 16–18 września. Impreza organizowana przez Automobilklub Polski staje się jednym ze stałych punktów kalendarza RSMP.

Rajd Nadwiślański – plan rajdu

W tym roku załogi pokonają w okolicach Puław łącznie ponad 150 kilometrów odcinków specjalnych. Sobotnia rywalizacja toczyć się będzie na południe od bazy rajdu, w niedzielę przeniesiemy się na odcinki zlokalizowane na wschód i południowy wschód od Puław. Ostatni odcinek, po którym poznamy zwycięzcę rajdu, zostanie rozegrany w centrum Puław w niedzielę o godzinie 15:00. Harmonogram Rajdu Nadwiślańskiego oraz rozmieszczenie tras umożliwią kibicom obserwację rajdowej walki przez pełne dwa dni, bez konieczności pokonywania ogromnych odległości.

Rajd Nadwiślański – start rajdu

Tegoroczną nowością jest lokalizacja ceremonii startu Rajdu Nadwiślańskiego. Do grona współorganizatorów dołączył Kazimierz Dolny – miasto będące jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych tej części Polski.

To właśnie na rynku w Kazimierzu Dolnym kierowcy już w piątkowy wieczór po raz pierwszy zaprezentują się kibicom.

Rajd Nadwiślański – baza rajdu

Baza Rajdu Nadwiślańskiego po raz kolejny będzie zlokalizowana na terenie Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego. W nowoczesnej i przestrzennej lokalizacji znajdzie się biuro rajdu, centrum prasowe, a także chętnie odwiedzany przez kibiców park serwisowy.

Rajd Nadwiślański RSMP Puławy
Rajd Nadwiđlański RSMP | Subaru Impreza

Pomimo zmian, Rajd Nadwiślański zachował swój unikalny charakter. Wąskie, ciasne drogi mieszające się z prostymi partiami, techniczne fragmenty przechodzące w płynne i szybkie odcinki oraz zmienne tempo to dobrze znana kierowcom i rajdowym fanom specyfika imprezy.

Rajd Nadwiślański – tak było rok temu

W sezonie 2015 walka o zwycięstwo toczyła się właściwie do ostatnich metrów. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanęli Grzegorz Grzyb i Robert Hundla, wyprzedzając wielokrotnego mistrza Polski i zwycięzcę legendarnego rajdu Monte Carlo Bryana Bouffiera, pilotowanego przez Thibaulta De La Haye. Trzecie miejsce zajęli Łukasz Habaj z Piotrem Wosiem.

Niewielka liczba rund Castrol Edge Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski sprawia, że walka w tym sezonie toczy się o każdy punkt. Na starcie Rajdu Nadwiślańskiego spodziewamy się więc całej krajowej czołówki i wyrównanej rywalizacji.

Rajdy samochodowe Polska: Rajd Nadwiślański RSMP |

Sebastian Mądrachowski
Creative editor @ Radio Centrum Lublin 98.2FM / Magazyn Motór