pokojowy patrol wośp partnerstwo z volkswagenem pokojowy patrol

Volkswagen został partnerem „Pokojowego Patrolu” WOŚP

Pokojowy Patrol WOŚP |

Volkswagen i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ogłosili współpracę w ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Kooperacja rozpoczęła się od ustanowienia Rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Volkswagen użyczył też auta na potrzeby Pokojowego Patrolu, czyli wolontariatu WOŚP.

tekst/foto: informacja prasowapokojowy patrol wośp partnerstwo z volkswagenem resuscytacja rekord guinessa

Do bicia rekordu zgłosiło się 85 030 osób. Jednocześnie w wielu miejscach w kraju uczestniczyły one w największej na świecie lekcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Wszystko wskazuje na to, że akcja odniosła sukces. Dotychczasowy rekord wynosił 11 840 osób i należał do Klinik für Anästhesiologie, operative Intensivmedizin und Schmerztherapie Münster (Niemcy) i został pobity. Centralnym miejscem bicia Rekordu Guinnessa był plac przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Pozostali uczestnicy wzięli udział w ustanowieniu rekordu w 868 miejscach na terenie Polski.

Pokojowy Patrol WOŚP – program „Ratujemy i Uczymy Ratować”

Do tej pory Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy bezpłatnie przekazała szkołom ponad 65.000 fantomów do nauki resuscytacji oraz podręczniki, filmy i inne materiały dydaktyczne. Oprócz tego zrealizowano szkolenia dla nauczycieli, aby przygotować ich do prowadzenia zajęć z dziećmi. Do Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” szkoły przystąpiły dobrowolnie. Za sprawą tej inicjatywy już ponad 2,5 miliona dzieci poznało zasady udzielania pierwszej pomocy, a nauka resuscytacji krążeniowo-oddechowej stała się powszechna, bezpłatna i dostępna dla wszystkich dzieci.

Pokojowy Patrol WOŚP będzie jeździł VW

Podczas próby bicia Rekordu Guinnessa na placu przy Pałacu Kultury i Nauki zaprezentowano samochody, które Volkswagen użyczył na potrzeby programu „Ratujemy i uczymy ratować” oraz do obsługi wolontariatu WOŚP – Pokojowego Patrolu. W ciągu najbliższych lat Volkswagen wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy będzie promował program edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”, tak aby jak najwięcej osób w Polsce potrafiło udzielić pierwszej pomocy. Także w tym celu Volkswagen zorganizuje strefę podczas zbliżającego się 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.pokojowy patrol wośp partnerstwo z volkswagenem jerzy owsiak