gosia rdest tcr portugal honda civic type r tcr

Gosia Rdest na podium wyścigów TCR Portugal

Gosia Rdest TCR Portugal |

Gosia Rdest zaliczyła udany debiut za kierownicą Hondy Civic w zespole Target Competition. Stanęła na podium wyścigu serii TCR na portugalskim torze Estoril.

tekst / zdjęcia: informacja prasowa / Mor

Miłe zakończenie sezonu wyścigowego dla Gosi Rdest. Polka w miniony weekend gościnnie wzięła udział w wyścigu serii TCR Portugal, a do domu wróci z pucharem za wywalczone 3. miejsce. Zawody rozgrywane były na torze Estoril w ciężkich warunkach pogodowych. Zarówno podczas treningu, czasówki jak i wyścigów padał deszcz lub tor był mokry.

Liczyliśmy na słoneczny weekend w Portugalii, a tymczasem ani razu nie udało mi się przejechać toru po suchej nawierzchni.

– mówi Gosia.

gosia rdest tcr portugal honda civic type r tcr
Gosia Rdest TCR Portugal

Gosia Rdest TCR Portugal |

„Weekend w Estoril był dla mnie sporym wyzwaniem, bo tor był dla mnie kompletnie nowy i nie wróciłam jeszcze do siebie po kontuzji kolana, przez którą nawet jazda na symulatorze nie była wcześniej możliwa. Był to mój debiut za kierownicą Hondy Civic TCR oraz pierwszy występ w barwach zespołu Target Competition. Bardzo cenne było dla mnie wsparcie Josha Files’a, mistrza TCR Germany 2016, na którego rady mogłam liczyć przez cały weekend.”  – mówi Gosia.

gosia rdest tcr portugal
Gosia Rdest TCR Portugal

Jak Gosia Rdest ocenia Hondę Civic Type R, z którą do czynienia miała po raz

gosia rdest tcr portugal honda civic type r tcr
Gosia Rdest TCR Portugal

pierwszy?

„Honda Civic w porównaniu do Audi TT jest na pewno trudniejszym samochodem. Ma zupełnie inne zawieszenie, jest bardzo sztywna, bardzo długo ciągnie i ma lepszą procedurę startową. Na pewno jest szybsza niż wygląda;)”

Jak to Honda… (przyp. red.)

gosia rdest tcr portugal honda civic type r tcr gosia rdest tcr portugal honda civic type r tcr gosia rdest tcr portugal honda civic type r tcr