Indian Jack Daniels Chieftain

Indian Jack Daniels Chieftain | 100 SZTUK w 10 minut

Indian Jack Daniels Chieftain

Indian Motorcycles zaprezentowało kolejnego limitowanego baggera. Powstanie jedynie 100 sztuk tego ręcznie składanego motóra. Poznajcie Indian Jack Daniels Chieftain.

tekst: Artur Skibiński / foto: indian motorcycles

Indian Motorcycles jest najstarszą amerykańską firmą produkującą motocykle w Ameryce. Podobnie jak najstarszą, oficjalnie zarejestrowaną destylarnią w Ameryce, jest Jack Daniels. Z okazji 150-lecia powstania tej drugiej, obie legendarne firmy łączą siły, aby uczcić powstanie jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie

Indian Jack Daniels Chieftain przód

W listopadzie zeszłego roku pierwszy egzemplarz tej specjalnej maszyny został zlicytowany za 160,000$ na aukcji Barrett-Jackson w Las Vegas.

14 marca można było stać się posiadaczem jednej z tych maszyn.

Indian Jack Daniels Chieftain zbiornik
Indian Jack Daniels Chieftain

Indian Jack Daniels Chieftain | dane techniczne

Cechą wspólną jest silnik Thunder Stroke 111, czyli:

V2 o pojemności 1811 ccm i momencie obrotowym 161Nm dostępnym już od 3000 obr/min.

Indian Jack Daniels Chieftain przód
Indian Jack Daniels Chieftain | przód

W serii jest też mnóstwo elektroniki. ABS, kontrola trakcji, kontrola ciśnienia w kołach i start bezkluczykowy. Do tego informacje pogodowe podane są na całkiem sporym wyświetlaczu centralnym.

Indian Jack Daniels Chieftain | co to znaczy: „wersja specjalna”?

Co specjalnego w opisywanej wersji? Już mówimy. Limitowany Cheftain jest bogaty w smaczki, których nie znajdziecie w innych modelach motocykli Indian. Z przodu będzie to 19 calowa felga z otwartym błotnikiem. Ręcznie wykonana pokrywa klaksonu spod ręki Montany Silversmitha okraszona logiem Jacka Danielsa. Pokrywa zrobiona jest jest z czystego srebra.

Indian Jack Daniels Chieftain detal

Akcenty Jack Daniels „Old No. 7” znajdą się także na wielu innych elementach motocykla, m.in. na podnóżkach, zdobionych deklach, błotnikach i na zbiorniku paliwa.

Logo Jack Daniel’s znajdzie się także na skórzanym pokrowcu na piersiówkę, jednak nie polecamy korzystania z niej podczas jazdy.

Indian Jack Daniels Chieftain błotnik i dekiel

Indian Jack Daniels Chieftain jest pomalowany w charakterystycznej kolorystyce marki z Tennessee. Jak przystało na Amerykanów, to nie wszystko. Limitowany Indian wyposażony jest w system audio o mocy 200 watów.

Indian Jack Daniels Chieftain | seria limitowana, wisienka na torcie!

Do każdego motocykla właściciel dostanie flagę Ameryki wykonaną z drewna pochodzącego z beczek Jacka Danielsa, z tabliczką znamionową z danymi właściciela, numerem seryjnym egzemplarza oraz numerem VIN.

Indian Jack Daniels Chieftain filtr powietrza

Indian Jack Daniels Chieftain | CENA

Jeśli jesteś fanem trunków z Tennesee i kochasz amerykańskie motocykle to jedyną szansę, aby stać się właścicielem tego Indiana jest odnalezienie go na portalach aukcyjnych. W poniedziałek, o północy, ruszyła sprzedaż 100 egzemplarzy, a zakończyła się 10 minut później. Do godziny 00:10 100 osób wpłaciło zadatek na ten unikatowy motocykl.

Jego cena wynosiła 34,999$, czyli ok. 142 tys. zł.

Indian Jack Daniels Chieftain podnóżek full
Indian Jack Daniels Chieftain
Sebastian Mądrachowski
Creative editor @ Radio Centrum Lublin 98.2FM / Magazyn Motór