Formuła Drift Long Beach
Formuła Drift Long Beach

Formuła Drift Long Beach: James Deane wygrywa za kierownicą lubelskiego samochodu!

Formuła Drift Long Beach |

Za nami pierwsza runda Formuły Drift w sezonie 2017. Prestiżowe zawody na ulicach Long Beach w Kalifornii wygrał James Deane. Jego kolega z zespołu, Piotr Więcek zakończył rywalizację na 10. miejscu. Zawodnicy Worthouse Drift Team jadą samochodami przygotowanymi przez lubelski G-Garage.

Tekst: Artur Skibiński, foto: Formula Drift

Formuła Drift Long Beach – trening

Podczas pierwszego dnia treningowego polsko-irlandzki team pokazał się z bardzo dobrej strony. James Dean zakwalifikował się na drugiej pozycji, lepszy o zaledwie jeden punkt okazał się tylko Amerykanin Vaughn Gittin Jr. Nasz rodak, Piotr Więcek, zakończył wysoko, na 9 miejscu. Po sesji komentował:

Niesamowite przeżycie. Pierwszy raz driftować w Stanach, na Long Beach, w dodatku w Formule Drift. Coś pięknego. Udało się komfortowo wjechać w trasę.

Zawodnicy Worthouse Drift Team świetnie zaprezentowali się przed amerykańską publiką, ale największe emocje miały dopiero nadejść. Formuła Drift Long Beach

Formuła Drift Long Beach – relacja

W drugim dniu zawodów w swoim pierwszym pojedynku Jamesa na Toyota Grand Prix Long Beach Street Course, Deane wygrał z parze z Vaughnem Gittinem Jr., mistrzem Formuły Drift 2010. W kolejnej parze James Deane zdeklasował Michaela Essa, mistrza Formuły Drift 2013 roku. W następnym pojedynku pokonał Chrisa Fosberga, trzykrotnego i aktualnego mistrza Formuły Drift, by w finałowej parze z Alexem Heilbrunnem zdobyć pierwszą wygraną Formuły Drift w sezonie 2017. Trzecią pozycję na podium zajął Ryan Tuerck.

Formuła Drift Long Beach: James Deane zaraz po wygranej:

O mój Boże. Naprawdę brak mi słów. To najlepsze uczucie jakie miałem w życiu… Nigdy nie miałem takich marzeń, to istne szaleństwo.

Nasz rodak Piotr Więcek uplasował się na 10-tej pozycji w generalce. Odpadł w TOP 16, po pojedynku z Litwinem Aurimasem Bakchisem, który poprzedni sezon zakończył na 4 pozycji.

Formuła Drift Long Beach
Formuła Drift Long Beach

Formuła Drift Long Beach – G-Garage

Należy podkreślić, że obaj kierowcy byli nie tylko jedynymi debiutantami Formuły Drift, ale także startowali bliźniaczymi Nissanami Silvia S15, przygotowanymi przez nasz rodzimy zakład G-Garage, co jeszcze bardziej napawa nas dumą.

Tak po zawodach komentował występy swoich teamowych kolegów Grzegorz Chmielowiec, szef G-Garage:

„Nie spodziewaliśmy się aż tak dużego sukcesu, w szczególności już podczas pierwszej rundy Formuły Drift. Przyjeżdżając do USA wiedzieliśmy, że jesteśmy w stanie nawiązać rywalizację z czołowymi zawodnikami FD, nie spodziewaliśmy się, że tak szybko. Spodziewaliśmy się, że nasze auta będą wymagały ,,dopasowania” do amerykańskich warunków, a nasi kierowcy, Piotr i James, będą musieli zapoznać się z torami i poznać styl jazdy kierowców FD. Początki są zawsze trudne, nowa ekipa serwisowa, nowe tory, nowi zawodnicy. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało się zdobyć pierwsze miejsce, tym bardziej na prestiżowej rundzie jaką jest Long Beach. Wszyscy są mile zaskoczeni i oczywiście apetyt rośnie w miarę jedzenia. Teraz Piotr musi pokazać co potrafi!”

Kolejna runda Formuły Drift odbędzie się 28-29 kwietnia na torze Orlando Speed World. Trzymamy kciuki za chłopaków z Worthouse Drift Team!

Formuła Drift Long Beach