Nowe oznaczenia silników AUDI już jesienią 2017

nowe oznaczenia silników audi 50 tfsi

Nowe oznaczenia silników Audi. Koncern wprowadza nowy sposób oznaczania mocy silnika w swoich samochodach.

tekst: mor/inf.prasowa, foto: audi

Nazwy serii modelowych – od Audi A1 do Audi Q7 – pozostają bez zmian. Nowością jest kombinacja dwóch cyfr, która zastąpi stosowane dotychczas różne oznaczenia poszczególnych typów silników. nowe oznaczenia silników audi 1

Nowe oznaczenia silników AUDI – co oznaczają?

Nowe oznaczenia silników Audi wskazywać będą konkretną moc jednostki napędowej i dotyczą zarówno samochodów z silnikami spalinowymi jak i do modeli typu e-tron (z napędem hybrydowym i czysto elektrycznym).

Wartością, do której odnoszą się nowe oznaczenia silników Audi, jest moc podawana w kilowatach (kW).

W ten sposób Audi wprowadza dodatkową klasyfikację modeli: ze względu na różne poziomy wydajności. Każdy z tych poziomów identyfikowany będzie przez kombinację dwóch cyfr.

Nowe oznaczenia silników AUDI – dwie cyfry, jaka moc?nowe oznaczenia silników audi 1

Dla przykładu: Liczba “30” pojawi się na tyle wszystkich modeli mających moc od 81 do 96 kW. Liczba “45” przypisana będzie mocy od 169 do 185 kW. Modele najwyższej mocy – powyżej 400 kW – identyfikowane będą liczbą “70”.

Za każdym razem, oznaczeniu cyfrowemu towarzyszyć będzie oznaczenie typu silnika – TFSI, TDI, g-tron i e-tron. Nowe oznaczenia silników Audi wskazujące na poziomy wydajności wzrastać będą w przedziałach „co pięć”.

Zatem według nowej nomenklatury, w przyszłości gama modelowa sięgać będzie od Audi Q2 30 TFSI o mocy 85 kW, do Audi Q7 50 TDI o mocy 200 kW.

Nowe oznaczenia silników AUDI – co to oznacza dla serii S, RS i R8?

Szczególne miejsce w ofercie Audi zarezerwowano dla aut najwyższych mocy – modeli S, RS oraz Audi R8. One, że względu na swą wyjątkową pozycję w portfolio czterech pierścieni, pozostaną przy swych klasycznych nazwach.

Nowe oznaczenia silników AUDI – od kiedy?

nowe oznaczenia silników audi 1Zmiany rozpoczną się już jesienią 2017, wraz z wejściem do sprzedaży nowego Audi A8. Pierwszym z dwóch modeli oznaczanych według nowej nomenklatury, będzie ten wyposażony w silnik 3.0 TDI o mocy 210 kW. Jego nowa nazwa to Audi A8 50 TDI. Kolejną będzie wersja z jednostką napędową 3.0 TFSI 250 kW – od jesieni A8 55 TFSI.

W nadchodzących miesiącach, wszystkie Audi wchodzące na rynek, z chwilą pojawienia się w sprzedaży otrzymają nowe oznaczenia wydajności. Oznaczenia pozostałych serii modelowych znajdujących się obecnie w ofercie, zmienione będą latem roku 2018, w ramach wymiany roku modelowego.