BMW xDrive najchętniej kupowanym napędem 4×4 w Polsce

bmw xdrive m power xdrive

BMW xDrive zdominował rynek samochodów z napędem na cztery koła |

W 2017 roku, w Polsce zostało zarejestrowanych 10 619 BMW z napędem na cztery koła (BMW xDrive). To oznacza, że BMW zostało liderem polskiego rynku wśród wszystkich marek pod względem liczby zarejestrowanych aut z napędem 4×4.

tekst/foto: bmw, inf. prasowa

Poczucie bezpieczeństwa, pewność i precyzja jazdy niezależnie od warunków na drodze – to powód dla którego wybieramy napęd na wszystkie koła. To też źródło rynkowej popularności systemu BMW xDrive.

BMW X2 xDrive | Za moment premiera
BMW X2 xDrive | Za moment premiera

Napęd na cztery koła xDrive, działa jak każdy nowoczesny napęd 4×4 – przystosowuje się do nawierzchni i kieruje moc na odpowiednią oś. Zapewnia dzięki temu optymalną trakcję oraz dynamikę w zakrętach. System spotyka się z akceptacją klientów: w roku 2017 aż 66% wszystkich zarejestrowanych nowych samochodów BMW było wyposażonych w inteligentny napęd na cztery koła BMW xDrive.

Od 2018 BMW M Power już z napędem na cztery koła BMW xDrive

BMW xDrive | BMW X2 – premiera w marcu

Wiosną 2018 roku w salonach pojawi się nowe BMW M5. Jako pierwszy model w historii M Power, wyposażony będzie w układ M xDrive. Wykorzystuje on centralną skrzynię rozdzielczą ze sprzęgłem wielotarczowym i zależnie do potrzeb, adaptacyjnie rozdziela napęd na oś przednią i tylną. Kierowca BMW M5 będzie miał możliwość indywidualnego określenia charakteru pracy układu M xDrive, mając do dyspozycji pięć różnych konfiguracji bazujących na kombinacjach trybów DSC i M xDrive.

SUV’y BMW w natarciu – 2018 to rok X’ów?

Rośnie popularność modeli X z rodziny aut z Bawarii. Aktualnie pojazdy typu SAV i SAC (Sports Activity Vehicle i Sports Activity Coupe) stanowią około jedną trzecią globalnej sprzedaży marki. Od 1999 roku na drogi wyjechało niemal 5,5 mln samochodów BMW X.

W Polsce, z 6 882 rejestracjami w 2017 r., ich udział w sprzedaży BMW wyniósł 43%.

BMW xDrive | X4 w salonach pod koniec 2018
BMW xDrive | X4 w salonach pod koniec 2018

W 2018 roku marka wprowadzi nowe model BMW X. Już 3 marca 2018 swoją rynkową premierę będzie miało nowe BMW X2, otwierające dla marki zupełnie nowy segment. Również w marcu po raz pierwszy zaprezentowana będzie druga generacja BMW X4. Pod koniec 2018 roku ruszy również produkcja BMW X7, który umocni ofertę BMW w klasie samochodów luksusowych.

BMW xDrive – więcej informacji
https://pl.wikipedia.org/wiki/BMW_xDrive