Honda Civic Type R
Honda Civic Type R AWD

Honda Civic Type R AWD? Koniec z lataniem na ręcznym pod marketem

Wszyscy to znacie. Spada pierwszy śnieg, a na parkingach pod marketami aż roi się od domorosłych drifterów w samochodach FWD. Amerykańska firma Orbis przygotowała dla nich sposób na zachowanie człowieczeństwa.

tekst: Mateusz Malec  foto: HondaPro Jason
Ring Drive – działanie

Ring-Drive to system składający się z obręczy felgi i zamontowanym wewnątrz silniku elektrycznym. Taki zestaw montuję się zamiast zwykłej felgi i voilà – mamy napęd na 4 koła. Plusem rozwiązania jest spory przyrost mocy. Auto po montażu dwóch takich kół zyskuje 140 KM. Test przeprowadzony na nowej Hondzie Civic Type R pokazał, że auto z zamontowanymi elektrycznymi kołami przyspiesza do 100 km/h o całą sekundę szybciej niż wersja seryjna. Drugą sprawą jest oszczędność i bycie bardziej Ecofriendly. Cały system jest elektryczny, więc spada nam spalanie.

Civic Type R
Ring Drive

Między kołami zamontowany jest elektroniczny rozdzielacz momentu obrotowego, dzięki któremu eliminuję się uślizg kół na starcie czy w ciasnych zakrętach. Poprawiają się również właściwości jezdne auta i zmniejsza zużycie przednich opon. System został tak zaprojektowany, że kierowca może zdecydować, ile mocy ma trafiać na koła.

Ring Drive – korzyści

Dzięki zastosowanym małym i lekkim silnikom Orbis gwarantuje, że ich urządzenie nie jest cięższe od konwencjonalnej felgi. Ring-Drive jest nieco brzydki, ale firma zapewnia, że dostępne będą nakładki, dzięki którym każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.