Aston Martin Valhalla | Nowy samochód Agenta 007

Aston Martin Valhalla | Kolejna część przygód najsłynniejszego brytyjskiego agenta zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie, dowiadujemy się coraz więcej o samochodach. Zaprezentowany podczas targów w Genewie Aston Martin Valhalla będzie jednym z częściej pojawiających się pojazdów w filmie o Jamesie Bondzie.

Autor: Jakub Bąk

Zacznijmy od nazwy. Nie jest ona przypadkowa – Aston Martin od lat utrzymuje na rynku serię V jak Vantage, Virage i Vanquish. Valhalla jest także bezpośrednim nawiązaniem do mitologii nordyckiej. Dosłownie oznacza komnatę, pałac poległych, ale w poszczególnych historiach objawiała się jako „kraina wiecznego szczęścia”. Dzięki tej interpretacji możemy wysnuć daleko idące wnioski. Kierowcy, którzy będą mieli przyjemność jazdy tym hiperwozem, przeniosą się na chwilę do wcześniej wspomnianej krainy wiecznego szczęścia. Jest to całkiem prawdopodobne, ponieważ samochód będzie wzorowany na mocniejszym bracie, Valkyrii.

Aston Martin Valhalla
Aston Martin Valhalla | Projekt najnowszego samochodu Agenta 007

Aston Martin Valhalla | Dane techniczne

Wracając do głównego bohatera tego artykułu. Valhalla to hybryda napędzana silnikiem V6 współpracująca z napędem elektrycznym, generujących wspólnie moc 1000 KM. Ferrari SF90 Stradale oraz McLaren Speedtail mają się czego bać!Produkcja tego modelu ruszy dopiero końcem 2021 roku.

Nie wiemy także, czy Valhalla będzie autem seryjnym. Możliwe, że Aston Martin powtórzy scenariusz Valkyrii i wyprodukuje jedynie limitowaną liczbę egzemplarzy.

Aston Martin Valhalla | James Bond i jego auta

Poprzednik Valhalli z planu filmowego („Spectre”) trafił prosto do garażu kolekcjonera. Jeden z dziesięciu modeli DB10, zaprojektowany specjalnie do 24. części przygód agenta 007, znalazł już nowego właściciela za pośrednictwem domu aukcyjnego Christie’s. Cena? Jedynie 2,5 miliona funtów brytyjskich.

Książę Karol i Daniel Craig pozują na tle samochodów: Aston Martina DB5 oraz Aston Martina V8 – samochodów Jamesa Bonda.

W najnowszym filmie zobaczymy legendy poprzednich części serii, na przykład Aston Martina DB5. Był to pierwszy pojazd Bonda pochodzący od brytyjskiego producenta. Swoją rolę otrzyma również elektryczna wersja Aston Martina Rapide S. Agent 007 zawsze był pasjonatem nowinek, więc to oczywiste, że przesiada się do najnowocześniejszego „elektryka”.