BMW ALPINA z pierwszym salonem na południu Polski

bmw alpina kraków dobrzański auto fus

Kraków jest trzecim polskim miastem, w którym można kupić i serwisować samochody BMW ALPINA. Salon tej marki otworzyła firma Dobrzański, krakowski dealer BMW i MINI.

tekst/foto: inf. prasowa / Magazyn Motór

BMW ALPINA specjalizuje się w tworzeniu ekskluzywnych samochodów na bazie BMW. Jej importerem w Polsce jest od 2017 roku firma Auto Fus Group. Marka jest obecna w jej salonach w Warszawie i Białymstoku. Od teraz samochody z manufaktury w niemieckim Buchloe są dostępne także w Krakowie.

„Posiadamy pełną autoryzację BMW ALPINA, co oznacza, że klienci mogą bezpośrednio u nas zarówno zamawiać, jak i serwisować samochody. W ofercie mamy także akcesoria” mówi Piotr Chudy, prezes zarządu firmy BMW Dobrzański.

bmw alpina kraków salon dobrzański
BMW Alpina KRAKÓW | salon BMW Dobrzański przy al. Jana Pawła II 45 w Krakowie

„Obecność BMW ALPINA w Krakowie to świetna wiadomość dla koneserów sportowego luksusu w motoryzacji z południa kraju. Przy wyborze najlepszego dla siebie modelu będą mogli skorzystać z profesjonalizmu i doświadczenia doradców z salonu BMW Dobrzański. Marka dzięki naszym działaniom, w tym prezentacjach na targach Poznań Motor Show, jest już w Polsce rozpoznawalna. Jestem przekonany, że ten fakt w połączeniu z zaletami modeli, przełoży się na sukces kolegów z Krakowa” powiedział Tomasz Fus, współwłaściciel Auto Fus Group.

BMW Alpina KRAKÓW |

Przestrzeń dedykowana marce BMW ALPINA znajduje się na pierwszym piętrze salonu BMW Dobrzański
przy al. Jana Pawła II 45 w Krakowie.

Klienci mogą obejrzeć ekspozycję oraz przetestować auto niemieckiego producenta. Do jazd testowych dealer od ręki udostępnia obecnie model BMW ALPINA B5 Bi-Turbo.

alpina b7 poznań motor show 2019
BMW Alpina B7 podczas polskiej premiery

Twórcą marki BMW ALPINA jest Burkard Bovensiepen. Swoje pierwsze gaźniki dla modelu 1500 konstruował w fabryce maszyn do pisania swojego ojca. Dziś ALPINA to sprawnie działająca firma rodzinna. Co roku dostarcza na rynek ok. 1700 egzemplarzy dla wąskiej grupy koneserów, którzy doceniają samochody niezwykłe, zindywidualizowane, zaawansowane technologicznie. Te auta są sportowe i szybkie, a przy tym dają poczucie komfortu w luksusowym wnętrzu.

Ostatnią premierą BMW ALPINA był model B7, który zadebiutował na targach w Genewie w 2019 r. Jego polska premiera odbyła się na targach Poznań Motor Show w tym roku.