Aston Martin 007 DBS Superleggera

Aston Martin 007 DBS Superleggera

Kupujesz samochód, a w prezencie dostajesz bilet na film i zegarek. Brzmi zwyczajnie, prawda? No chyba, że samochodem jest Aston Martin, biletem – wstęp na światową premierę „Nie czas umierać”, a zegarkiem – Omega Seamaster Diver 300M.

Tekst: Kacper Majdan, foto: materiały prasowe

Aston Martin i James Bond to nierozerwalne połączenie. Trudno sobie wyobrazić film z Agentem 007 bez brytyjskiego superauta. W maju zobaczyliśmy limitowaną edycję modelu DBS Superleggera „W tajnej służbie jej królewskiej mości”. Wypuszczono ją na 50-lecie filmu. Nowa, limitowana seria Superlegger’y wyróżnia się projektem stworzonym przez Daniela Craiga.

Aston Martin 007 DBS Superleggera wnętrze

Zobacz również: Nowy samochód Agenta 007

007 DBS Superleggera jest częścią zestawu Fantasy Gift, oferowanego przez luksusową sieć sklepów Neiman Marcus. Nie wiemy, ile faktycznej pracy w projekt włożył Daniel Craig, jednak samochód musiał zostać przez niego zaakceptowany.

Aston Martin 007 DBS Superleggera | Design

Auto nie odstaje od stylistyki Astona. Ciemnoniebieski lakier z czarno-srebrnymi wykończeniami tworzy bardzo stonowane połączenie. Polot znajduje się pod maską, gdzie za silnik posłużyła jednostka V12 o pojemności 5,2 litra i mocy 715 koni mechanicznych.

Aston Martin 007 DBS Superleggera | Cena

Zestaw jest wyjątkowy nie tylko ze względu na auto. Wyżej wspomniana Omega Seamaster Diver 300M wykonana jest w całości z platyny. Cena zegarka to ok. 27 000 złotych. No właśnie – mówiąc o pieniądzach, wypada wspomnieć o cenie całego zestawu. Wynosi ona ok. 2,6 mln złotych. 12% ceny zostanie przekazane na rzecz organizacji The Opportunity Network, która pomaga uczniom osiągać cele w szkole i karierze. Jeżeli spodobał się Wam taki pakiet, musicie się spieszyć. Przygotowano ich – jakże inaczej – tylko siedem.