harley davidson livewire harley na prąd

Harley Davidson Livewire | PIEKŁO ZAMARZŁO!

Podczas warszawskiej premiery motocykla mieliśmy możliwość poznać ideę oraz przyszłe plany Harley Davidson w zakresie jednośladów elektrycznych. Odbyła się także pierwsza jazda Liewire'em po mieście.
Podczas warszawskiej premiery motocykla mieliśmy możliwość poznać ideę oraz przyszłe plany Harley Davidson w zakresie jednośladów elektrycznych. Odbyła się także pierwsza jazda Liewire'em po mieście.

Harley Davidson Livewire | Uśmiech Maćka DOP Bielickiego (motocyklowy stunter, rekordzista Guinessa w długości „palenia gumy”) i komentarz „Ależ jednostka wprawiająca jeźdźca w ruch ma wspaniałą moc! Miłość od pierwszego ruszenia.” były najlepszym podsumowaniem wieczoru.

harley davidson livewire premiera #hellolivewire
Harley Davidson Livewire | Dzień dobry!

Model LiveWire jest ucieleśnieniem przyszłości marki Harley Davidson, łącząc w sobie wysokowydajny napęd elektryczny, imponujący design i funkcję łączności komórkowej. Dynamika jazdy LiveWire jest imponująca dzięki podwoziu zapewniającemu zwinność i pewną kontrolę nad pojazdem. Nowoczesne przednie i tylne zawieszenie w połączeniu z wyjątkowo sztywną i lekką, odlaną z aluminium ramą zapewnia wyjątkowe właściwości jezdne. Motocykl LiveWire posiada zainstalowaną usługę H-D Connect, która umożliwia połączenie właściciela LiveWire z motocyklem przez smartfon.

harley davidson livewire pierwsza jazda

Harley Davidson Livewire | Plany na przyszłość

Zdobycie pozycji lidera w dziedzinie wprowadzania napędów elektrycznych na światowym rynku motocyklowym stanowi element wdrażanego przez firmę planu koncentrującego się na opracowywaniu nowych produktów, poszerzaniu dostępu i wzmocnieniu sieci dealerskiej. Motocykl LiveWire jest jednym z wielu nowych produktów, których celem jest otwarcie nowych rynków i segmentów oraz budowanie nowego pokolenia motocyklistów na całym świecie.

hd livewire opinie wrażenia

Całkowicie nowe wrażenia z jazdy pojazdem elektrycznym

Motocykl LiveWire, łatwy w użyciu dla nowych motocyklistów i będący źródłem niesamowitych wrażeń dla motocyklistów doświadczonych, to idealne połączenie mocy, parametrów użytkowych i technologii.

  • Parametry i zasięg optymalne do jazdy miejskiej: Akumulator wysokonapięciowy 15,5 kWh z systemem magazynowania energii (RESS) zapewnia średni zasięg na poziomie 158 km*. Szybka ładowarka DC Fast Charge (DCFC) może być użyta do ładowania motocykla LiveWire przez gniazdo SAE. Wszyscy dealerzy Harley-Davidson sprzedający motocykl LiveWire będą oferować publiczną stację ładowania. Ładowarka DCFC umożliwia ładowanie akumulatora w zakresie 0-80% pojemności w ciągu 40 minut oraz w zakresie 0-100% pojemności w czasie 60 minut.
  • Niesamowite przyspieszenie: od 0 do 100 km/h w czasie 3 sekund.
  • Natychmiastowo dostępny moment obrotowy, wytwarzany przez napęd elektryczny H-D Revelation, osiąga 100 procent wartości znamionowej już w chwili maksymalnego obrócenia manetki, a wartość ta jest dostępna przez cały czas pracy silnika.hd na prąd
  • Prędkość maksymalna wynosi 177 km/h (ograniczona elektronicznie)
  • Napęd elektryczny motocykla LiveWire nie wymaga użycia sprzęgła ani skrzyni biegów, co znacznie ułatwia jazdę nowym motocyklistom. Wszyscy motocykliści docenią efekt hamowania w trybie odzysku energii, gdyż pozwala on na doładowanie akumulatora, szczególnie w warunkach miejskich.
  • Prowadzenie i kontrola: Motocykl LiveWire jest wyposażony w system Elektronicznego Sterowania Podwoziem (Electronic Chassis Control, ECC) wykorzystujący udoskonaloną funkcję ABS poprawiającą bezpieczeństwo podczas jazdy na zakrętach oraz funkcję kontroli trakcji (TCS) i system kontroli poślizgu (Drag-Torque Slip Control System, DSCS) monitorujący i kontrolujący moment obrotowy przedniego i tylnego hamulca, a także moment obrotowy silnika przenoszony na tylne koło, w celu poprawy kontroli pojazdu przez kierowcę oraz zapewnienia stabilności jazdy w różnych warunkach. System ten jest całkowicie elektroniczny i wykorzystuje najnowszą sześcioosiową centralę pomiaru inercji (IMU) oraz technologię czujnika ABS. Poszczególne funkcje systemu ECC współpracują ze sobą podnosząc pewność jazdy i poprawiając kontrolę nad pojazdem w trudnych sytuacjach.

harley davidson na prąd hard rock cafe premiera

Harley Davidson Livewire | Usługa H-D Connect

Na wybranych rynkach motocykl LiveWire jest wyposażony w funkcję H-D Connect, która zapewnia łączność pomiędzy motocyklistą a pojazdem poprzez Jednostkę Sterowania Telematycznego korzystającą z technologii LTE. W połączeniu z usługami łączności i chmury obliczeniowej wykorzystującymi najnowszą wersję aplikacji Harley-Davidson App. Usługa H-D Connect umożliwia gromadzenie i przesyłanie do aplikacji na smartfonie kierowcy informacji na temat:

  • Stanu motocykla: stan ładowania akumulatora oraz dostępny zasięg, z każdej lokalizacji o dostatecznym zasięgu sieci komórkowej. Umożliwia to kierowcy zdalne sprawdzanie stanu ładowania, w tym poziomu naładowania oraz czasu do zakończenia ładowania. Kierowcy mogą z łatwością zlokalizować stację ładowania dzięki wyszukiwarce lokalizacji zintegrowanej w aplikacji H-D.
  • Ostrzeżenia o manipulowaniu przy pojeździe oraz lokalizacji pojazdu: Usługa H-D Connect wskazuje na lokalizację zaparkowanego motocykla LiveWire oraz umożliwia wysyłanie ostrzeżeń na smartfon kierowcy w przypadku manipulowania przy pojeździe lub jego przemieszczenia.
  • System śledzenia skradzionego pojazdu, wykorzystujący technologię GPS, daje gwarancję skutecznego śledzenia lokalizacji motocykla.
  • Przypomnienia serwisowe i powiadomienia: termin serwisu oraz inne powiadomienia na temat obsługi pojazdu.
harley davidson livewire maciek dop stormtroopers on stage
Harley Davidson LiveWire | Maciek DOP + Stormtroopers

Harley Davidson Livewire | Wyposażenie i dane techniczne

Tylne zawieszenie z jednym amortyzatorem SHOWA BFRC (Balanced Free Rear Cushion-lite) umożliwia pełną regulację tak, aby zapewniać komfortową jazdę i precyzyjne prowadzenie pojazdu. Parametry przedniego widelca premium SHOWA SFF-BP (Separate Function front Fork-Big Piston) odpowiadają parametrom i elastyczności tylnego amortyzatora i zapewniają wyjątkową kontrolę tłumienia przy niskich prędkościach, idealną przy spokojnej jeździe w typowych warunkach miejskich.

Zaciski hamulca przedniego Brembo Monoblock współpracują z podwójnymi tarczami o średnicy 300 mm.

Charakterystyczny dźwięk, wibracje ograniczone do minimum: Napęd elektryczny H-D Revelation generuje minimalne wibracje, ciepło i hałas, co poprawia komfort jazdy. Model LiveWire wyróżnia nowy charakterystyczny dźwięk, zmieniający się w miarę przyspieszania motocykla.

harley davidson livewire dane techniczne