Honda Cb600f Cardsharper Customs – Cudze chwalicie..*

Honda Cb600f Hornet Cardsharper Customs cafe racer |

Sezon trwa w najlepsze, a dopiero teraz jest okazja, żeby zmieścić więcej motórów w Motórze.  Powyższy wynalazek to Honda Cb600f Hornet. Teoretycznie jeden z najzwyklejszych jednośladów jakie tylko można sobie wyobrazić – na całym świecie uznawany za genialny pojazd do codziennego pokonywania miasta.

tekst: Sebastian Mądrachowski, foto: Artur Woszak

Jeździ ich tak dużo i wszystkie są do siebie tak podobne, że aż ciężko wyobrazić sobie, żeby z tego motóra wyrzeźbić coś naprawdę ciekawego. I właśnie o wyobraźni jest ten tekst. Cardsharper Customs dokonało niemożliwego – przez kilkadziesiąt minut oglądałem motocykl, który świetnie znam i co krok zaskakiwały mnie detale. Choćby ręcznie wykonany zbiornik paliwa umieszczony na wspólnej osi z siedziskiem i zadupkiem. Całość otwiera się jak maska w samochodzie. Bomba.

Honda cb600f Hornet cardsharper customs cafe racer
Usunięty oryginalny airbox i wstawione stożki K&N, zupełnie zmieniona tylna część ramy i schowana cała elektryka. Mistrzostwo.

Najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że motocykl, który już teraz budzi mnóstwo emocji w polskim środowisku miłośników cafe-racerów, powstał w Lublinie.

Jacek, jego twórca, skromnie mówi, że na mechanice się nie zna, ale potrafi projektować. Musi trochę oszukiwać, bo bez znajomości mechaniki motocyklowej realizowanie ciekawych projektów nigdy nie wychodzi tak dobrze.

*Cudze chwalicie,
Swego nie znacie,
Sami nie wiecie,
Co posiadacie.

-fraszka pióra Stanisława Jachowicza – polskiego poety, pedagoga, działacza charytatywnego, czołowego bajkopisarza polski. Polecamy.

PZM_reklama


Sebastian Mądrachowski
Creative editor @ Radio Centrum Lublin 98.2FM / Magazyn Motór