Hard Rock Cafe GOC: światowy sukces customa z Polski

Hard Rock Cafe GOC

Hard Rock Cafe GOC |

Game Over Cycles zbudowało najbardziej muzycznego cafe racera ever. Nowy motór ekipy z Lubaczowa podbija świat, o czym świadczą publikacje w największych motocyklowych mediach z całego globu.

Tekst: Artur Skibiński, foto: GOC

Hard Rock Cafe GOC – model bazowy i modyfikacje

Bazą do budowy był Harley-Davidson Sportster 883, który przeszedł ogromną ilość modyfikacji stylistycznych i mechanicznych imitujących instrumenty lub sprzęt muzyczny. Każda z nich jest w pełni funkcjonalną częścią motocykla. Są to m.in.: tylny wahacz imitujący gryf od gitary czy pełne koła, na których wytoczone są ścieżki, przypominające te na płytach winylowych. Filtr powietrza ma kształt mikrofonu, a jego wkład jest gąbkowy, co również nawiązuje do budowy mikrofonów. Skrzynka na akumulator wygląda jak wzmacniacz, a układ wydechowy został wyposażony w regulację niczym instrument dęty, dzięki której możemy zmieniać dźwięk wydobywający się z silnika. Dźwignia zmiany biegów imituje ramię gramofonu, a osłona cewek w kształcie gitary zawiera mechanizm ssania. Hard Rock Cafe GOC

Hard Rock Cafe GOC – silnik i inne smaczki

Jedynym elementem wykonanym przez podwykonawcę – KM Leather jest skórzane siedzenie, na którym wytłoczono zapis nutowy refrenu piosenki „Highway to hell” zespołu AC/DC. Sercem maszyny jest silnik Harley- Davidson o pojemności 883 ccm i mocy 53 KM, który nie przeszedł większych zmian prócz osłon i malowania. O to zadbała firma AEROGRAF Piotr Parczewski. Linie oraz logo HRC powstało przy użyciu płatek złota, metodą jakiej używa się m.in. do złocenia rzeźb sakralnych.

Hard Rock Cafe GOC – malowanie

Dach wnętrza lokalu Hard Rock Cafe w Krakowie, dla którego wykonano motocykl, jest pokryty talerzami z perkusji. Motocykl na większości swojej powierzchni ma kolor miedzi, z którego stopów wykonuje się takie talerze. Nie jest to jedyne nawiązanie do lokalu. Zegary przypominają manometry aparatury barowej, a korek wlewu paliwa wygląda i działa jak zamknięcie piersiówki. Całości dopełnia żółte światło wydobywające się z klosza o kształcie lampy z kolorofonu. Hard Rock Cafe GOC

Hard Rock Cafe GOC – sukces i nagrody

Motocykl został po raz pierwszy zaprezentowany na European Bike Week 2016 w Faaker See, gdzie zdobył aż trzy nagrody. Nagroda publiczności, pierwsze miejsce w kategorii „Sportster” oraz pierwsze miejsce w kategorii „Modyfikowany Harley”. To już czwarty rok z rzędu, kiedy GOC zdobywa najwyższe laury podczas austriackiej imprezy.

Założyciel i właściciel GOC Stanisław Myszkowski pojawił się na okładce 15 numeru Motóra, a bliżej możemy Go kojarzyć przez jego inne dzieło – Recydywistę, czyli wytatuowany motocykl. Mimo że jego najnowszy custom osiągnął już światowy sukces, Staszek wciąż zapowiada, że to dopiero początek jego drogi na szczyt. I wiemy, że mówi prawdę.

reklama goc