gosia rdest audi sport tt cup hungaroring

GOSIA RDEST Audi Sport TT Cup 2016 | Hungaroring

GOSIA RDEST Audi Sport TT Cup 2016 | Hungaroring 2016

Przedostatnia runda Audi Sport TT Cup pokazała, że Gosia Rdest może liczyć na swoich kibiców w każdej sytuacji – młodą zawodniczkę aktywnie wspierała na torze w Budapeszcie grupa ponad 60 fanów.

Runda na Hunagroringu okazała się pełna emocji pod wieloma względami. Wymagający tor nie był najszczęśliwszym dla Gosi, która finiszowała jako ósma w pierwszym wyścigu i jako dwunasta w drugim.

gosia rdest audi sport tt cup #3

GOSIA RDEST Audi Sport TT Cup 2016 | Hungaroring

Na pewno Gosia Rdest zapamięta ciepłe powitanie i doping, które zorganizowali jej fani na węgierskim torze Hungaroring. Z trybun młodej Polce kibicowała zorganizowana grupa entuzjastów, którzy przyjechali specjalnie, by zobaczyć Gosię w akcji. Wszyscy w takich samych fanowskich koszulkach, z transparentami.

gosia rdest audi sport tt cup

Gosia nauczyła się nie zrażać potknięciami: „Żeby wzbić się w górę, trzeba czasem upaść. Pod względem wyników miniony weekend nie był najlepszym w moim życiu. Ściganie się na tym trudnym torze wiele mnie nauczyło. Czasówka zdecydowanie nie poszła po mojej myśli, a start w środku stawki nigdy nie wiadomo co przyniesie. Z pierwszego wyścigu jestem zadowolona – do ostatniego okrążenia jechałam na 6. miejscu. Na ostatnim kółku wdałam się w bitwę z jednym z zawodników, co kosztowało mnie i jego karę – 10 pozycji do tyłu na starcie w zawieszeniu na najbliższe trzy wyścigi, czyli do końca sezonu.

W drugim wyścigu już na starcie straciłam kilka pozycji, które były do odrobienia jednak na skutek podsterowności nie byłam w stanie nic zdziałać.  Jestem wdzięczna, że w trudnych dla mnie i całego zespołu chwilach, byli ze mną moi wspaniali i niezastąpieni kibice! To niezastąpione uczucie jechać i widzieć transparenty ze swoim nazwiskiem na trybunach. Na Was zawsze mogę liczyć, dziękuję Wam bardzo!”

Audi Sport TT Cup – klasyfikacja generalna:

W klasyfikacji generalnej Audi Sport TT Cup liderem pozostaje Fin Joonas Lappalainen, który wysunął się na czoło tabeli po poprzedniej rundzie na Nurburgringu. Tuż za nim plasuje się Dennis Marschall i Sheldon van der Linde, który powrócił do pierwszej trójki po ostatnich niepowodzeniach.

gosia rdest audi sport tt cup team

Audi Sport TT Cup – kalendarz  startów w  sezonie  2016:

06.– 08.05.  Hockenheim  (D)
26.– 29.05.  Nürburgring  (D)
24.– 26.06.  Norisring  (D)
15.– 17.07.  Zandvoort  (NL)
09.– 11.09.  Nürburgring  (D)
23.– 25.09.  Budapest  (H)
14.– 16.10.  Hockenheim  (D)

 

Sebastian Mądrachowski
Creative editor @ Radio Centrum Lublin 98.2FM / Magazyn Motór