Mistrzostwa Polski Hour Race 2017

Miękoś i Urbański mistrzami Polski Hour Race 2017

Mistrzostwa Polski Hour Race 2017

Mariusz Miękoś i Mariusz Urbański z zespołu Fastline Racing GT3 Poland dzięki solidnemu występowi w ostatni weekend na torze Poznań zapewnili sobie tytuł w Długodystansowych Samochodowych Mistrzostwach Polski 2017.

Tekst: Wojtek Paprota, foto: Grzegorz Kozera

Mistrzostwa Polski Hour Race 2017 – wielki powrót Miękosia

Tryumf w tegorocznych mistrzostwach może być szczególnym powodem do zadowolenia dla Mariusza Miękosia, który w tym sezonie powrócił do wyścigów po blisko 5-letniej przerwie. Do powrotu za kółko przekonał go partner z zespołu a także samochód, Lamborghini Hurracan, którym Urbański ściga się na co dzień w Pucharze Lamborghini Supertrofeo. Mistrzostwa Polski Hour Race 2017

Mistrzostwa Polski Hour Race 2017 – sekret sukcesu

Kierowcy stworzyli w tym sezonie wyśmienity duet. W czterech rundach odnieśli 2 zwycięstwa i raz zajęli trzecie miejsce. W każdych zawodach oprócz świetnego tempa cechowała ich rozwaga, zimna krew i bezbłędna strategia.

Obaj zawodnicy perfekcyjnie wykorzystywali swoje mocne strony i na przestrzeni mistrzostw nie popełnili ani jednego błędu, który pozbawiłby ich ważnych punktów w klasyfikacji generalnej. Okrążenia kwalifikacyjne za każdym razem były domeną bardziej doświadczonego i rozjeżdżonego w Lamborghini Mariusza Urbańskiego, natomiast starty należały do Mariusza Miękosia, który dobrze radził sobie na pierwszych, pełnych akcji okrążeniach.

Póki co zawodnicy nie zdradzili jeszcze swoich planów na kolejny sezon, jednak możemy się domyślać, że po tegorocznych sukcesach postawią sobie jeszcze bardziej ambitny cel. Mistrzostwa Polski Hour Race 2017