Daniel Jeleniewski: „Byłem tym mocno zawiedziony”

W niedzielne popołudnie żużlowcy Speed Car Motoru Lublin stoczą ostatni bój o prawo startów w Nice 1. Lidze Żużlowej. W pierwszym meczu barażowym lublinianie pokonali na wyjeździe Stal Rzeszów 52:38, co stawia ich w komfortowej sytuacji w kontekście rewanżu na torze w Lublinie. Trzeba jednak postawić kropkę nad „i”, co wcale nie musi być takie proste.

tekst: Grzegorz Draus / foto: Piotr Mularczyk

Speed Car Motor Lublin: Daniel Jeleniewski o meczu w Rzeszowie

Pomimo problemów finansowych i braków w składzie Stali Rzeszów, żużlowcy Speed Car Motoru Lublin do pierwszego spotkania barażowego podeszli w pełni zmotywowani, licząc na wywiezienie z Podkarpacia jak największej ilości punktów. Nikt jednak nie spodziewał się tego, że Koziołkom uda się to starcie wygrać i w rewanżu wystartować z 14-punktową zaliczką. Kluczem do sukcesu była równo punktująca drużyna na czele z kapitanem, który niejako pociągnie wynik. Po słabszym występie w Gnieźnie Daniel Jeleniewski wykonał zadanie celująco, zapisując przy swoim nazwisku 12+1.

– Nastawiliśmy się na to, że w Rzeszowie będzie ciężka walka, więc 14-punktowa zaliczka jest niejako zaskoczeniem. Na pewno chcieliśmy tam wygrać, po to tam pojechaliśmy, jednak nie ma co ukrywać, że to spotkanie ułożyło się dla nas niespodziewanie dobrze. W czterech pierwszych biegach wypracowaliśmy sobie przewagę, którą wieźliśmy do samego końca, minimalnie ją powiększając lub zmniejszając. Na pewno się nie spodziewaliśmy, ale taki był cel. Po meczu w Rzeszowie byłem zadowolony ze swojego wyniku. Uważam, że w tym sezonie słabo pojechałem ze dwa mecze, a poza tym ten sezon był dla mnie dobry i jestem z siebie zadowolony przyznaje Daniel Jeleniewski.

Speed Car Motor Lublin: kapitan Daniel Jeleniewski

Świetny występ podopiecznych Dariusza Śledzia w Rzeszowie stawia żółto – biało – niebieskich na dogodnej pozycji w kontekście rewanżu 8 października przy Z5. I choć wydaje się, że Motor jest już jedną nogą w Nice 1. Lidze Żużlowej, to w klubie zdają sobie sprawę z odpowiedzialności za wynik i do niedzielnego spotkania wszyscy podejdą w pełni skoncentrowani.

Nie ma ciśnienia, ale jest pewna odpowiedzialność, bo chcemy pojechać te zawody bardzo dobrze i awansować, ale staramy się o tym nie myśleć, tylko po prostu robić swoje na torze, a wynik przyjdzie sam – zapewnia kapitan Speed Car Motoru Lublin.

Speed Car Motor Lublin: kapitan Daniel Jeleniewski

Speed Car Motor Lublin: Daniel Jeleniewski o komentarzach po meczu w Gnieźnie

Baraże z drużyną Stali Rzeszów są dla lublinian meczami drugiej szansy na to, aby w sezonie 2018 gościć na torze przy Al. Zygmuntowskich zespoły z 1. ligi. Po przegranych finałach 2. Ligi Żużlowej, a szczególnie po pechowym meczu w Gnieźnie, spora fala krytyki wylała się na kapitana Koziołków, Daniela Jeleniewskiego. Jak sam przyznaje popularny „Jeleń”, komentarze lubelskich kibiców nieco go zawiodły.

Generalnie nie czytam komentarzy po meczach, ale po spotkaniu w Gnieźnie docierały do mnie różne informacje i powiem szczerze, że byłem tym mocno zawiedziony. W klubach, w których startowałem do tej pory, tego nie ma, nie pisze się takich rzeczy. Tutaj natomiast wystarczył jeden słabszy dzień i trochę pecha i już ludzie rozpisują się w taki sposób, gdzie dla mnie na pewno było to przykre. Cóż, nie mam na to wpływu, a rzeczami, na które nie mamy wpływu szkoda sobie zawracać głowę. W każdym spotkaniu staram się dawać z siebie wszystko, ale to jest sport i chyba nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Uważam, że ludzie, którzy piszą takie rzeczy, nie powinni przychodzić na zawody sportowe, bo tutaj nie ma tak, że sami piszemy scenariusz na dany dzień czy zawody – zakończył Jeleniewski.

Speed Car Motor Lublin: kapitan Daniel Jeleniewski

Speed Car Motor Lublin: rewanż ze Stalą Rzeszów (informacje)

Drugie spotkanie rewanżowe pomiędzy Speed Car Motorem Lublin a Stalą Rzeszów odbędzie się w najbliższą niedzielę, 8 października o godz. 15:00 na Stadionie Miejskim przy Al. Zygmuntowskich 5 w Lublinie. Trening podopiecznych trenera Dariusza Śledzia zaplanowano na piątek, 6 października o godz. 15:00.

BILETY:

Kasy stadionu będą otwarte:

Czwartek i piątek w godz. 15-18

Sobota w godz. 12-16 

Ceny biletów:

Trybuna główna (pod dachem) – 60 zł
Normalny – 25 zł
Ulgowy – 18 zł
Dziecięcy – 5 zł
Program zawodów – 5 zł (w sprzedaży od piątku)

Awizowane składy:

Speed Car Motor Lublin:
9. Bjarne Pedersen
10. Stanisław Burza
11. Daniel Jeleniewski
12. Paweł Miesiąc
13. Robert Lambert
14.
15. Oskar Bober

Stal Rzeszów:
1. Dawid Lampart
2. Marcel Szymko
3. Nicklas Porsing
4. Jake Allen
5. Nick Morris
6. Wiktor Lampart
7.

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Włodzimierz Kowalski