wiśnicki karting podcast

Mamy najlepszych kierowców kartingowych w Europie [Podcast]

Karting w Polsce |

Podczas finału światowego ROTAX Max Challenge 2018 polscy kartingowcy stanęli na najniższym stopniu podium w klasyfikacji Nations Cup. Biało-czerwoni ustąpili miejsca jedynie reprezentacjom Brazylii i Australii. To oznacza, że mamy najzdolniejszą młodzież w Europie oraz bardzo dobrych trenerów.

Tekst: Mateusz Cieślak, foto: Media4U

Z dwójką z nich mieliśmy okazję porozmawiać. Marek Wyrzykowski i Piotrek Wiśnicki opowiedzieli nam o starcie w Finale Światowym z perspektywy trenera i zawodnika, o grudniowych upałach w Brazylii oraz najważniejszych momentach sezonu 2018. Kliknij poniżej, aby posłuchać całej rozmowy.

Karting w Polsce | Polska czołówka

Marek Wyrzykowski – multimedalista mistrzostw Polski w wielu kategoriach wyścigowych. Na tegorocznej gali PZM otrzymał tytuł najlepszego trenera w Polsce po raz ósmy z rzędu. W sumie jego podopieczni wywalczyli już 25 biletów na finały światowe, co jest kolejnym polskim rekordem. Więcej o Marku przeczytasz tutaj.

Piotr Wiśnicki – wielokrotny medalista mistrzostw Polski oraz jeden z najzdolniejszych kierowców kartingowych w Polsce. W sezonie 2018 przesiadł się do najmocniejszej kategorii DD2 Max, w której wywalczył tytuł Vice Mistrza Polski jako najmłodszy zawodnik w stawce. Wysoko zakończył rywalizację również w seriach międzynarodowych:
Central European Rotax Max Challenge 2018 – 4. miejsce,
Rotaxa Nordic Challenge 2018 – 4. miejsce,
Rotax Euro Trophy 2018 – 6. miejsce.

Karting w Polsce | Nasza reprezantacja na finałach w Brazylii
Karting w Polsce | Nasza reprezantacja na finałach w Brazylii

A skoro już tutaj jesteś, to przypomnimy, że w tegorocznych finałach mogliśmy dopingować Maksymiliana Obsta, Gustawa Wiśniewskiego, Karola Kręta, Piotra Wiśnickiego, Marcela Surmacza, Piotra Świeżaczyńskiego, Adama Szydłowskiego, Kacpra Bieleckiego, Sławomira Murańskiego, Tomasza Wilczyńskiego oraz reprezentującego Polskę Igora Tkacheva. Nasi zawodnicy startowali ze zmiennym szczęściem, a do wielkiego finału ostatecznie zameldowało się 7 z nich. Najlepiej zaprezentował się Maksymilian Obst, który w kategorii Micro Max, podobnie jak rok temu, zajął 4. miejsce.

Wyniki indywidualne zawodników Rotax Max Challenge w Brazylii:

Finały:
Micro Max – Maksymilian Obst – 4. miejsce
Micro Max – Gustaw Wiśniewski – 18 miejsce
Mini Max – Ivan Tkachev – 35. miejsce
Junior Max – Marcel Surmacz – 25. miejsce
DD2 Max – Kacper Bielecki – 12. miejsce
DD2 Max – Piotr Wiśnicki – 17. miejsce
DD2 Masters – Sławomir Murański – 26. miejsce

Pre-finały:
Junior Max – Karol Kręt – 32. miejsce
Senior Max – Adam Szydłowski – 29. miejsce
Senior Max – Piotr Swieżaczyński -16. miejsce
DD2 Master – Tomasz Wilczyński – 16. miejsce

karting puchar rotax max