Kino samochodowe Lublin | Wraki Lubelszczyzny

kino samochodowe lublin

Kino samochodowe Lublin – wyjątkowy klimat amerykańskiego kina powraca do Lublina! 20. maja 2016 odbył się pierwszy seans bezpłatnego Kina Samochodowego Lublin na parkingu lubelskiego stadionu Arena.

Kino samochodowe Lublin – to wyjątkowy sposób oglądania filmów!

Z pewnością dużo bardziej romantyczny dla pary, która wybierze się na randkę i integrujący dla grupy znajomych, którzy przyjadą, by wspólnie obejrzeć seans. W ubiegłym roku zorganizowaliśmy premierowe kino samochodowe i bez większej reklamy zjechało się prawie 100 aut – 20 maja będzie dużo więcej.

kino smaochodowe lublin
Kino samochodowe Lublin

Na ekranie premierowo zobaczymy produkcję „Wraki Lubelszczyzny” w reżyserii Jacka Wawryszuka. Film opowiada historię zapomnianych perełek motoryzacji. Wśród nich pojawia się opuszczona Syrena z przebiegiem kilkuset kilometrów, przedwojenny Fiat Topolino odnaleziony z zawalonej szopie czy wrastające w ziemię Jaguary, jakimi jeździła brytyjska królowa.

Twórca filmu nie spodziewał się, że na Lubelszczyźnie znajdzie tak wiele wyjątkowych pojazdów: „Byłem w szoku, kiedy zacząłem kręcić ten film, bo nie wiedziałem, że tyle ich w ogóle jest. Myślałem, że skończy się na 3-4 autach, nic więcej. Każde przedstawione auto będzie miało swoją historię, którą opowiadam w filmie „Wraki Lubelszczyzny””.

W filmie oprócz rodzinnych historii aut, będziemy mogli poznać dzieje rodzimej motoryzacji. Jak przyznaje Jacek Wawryszuk, najtrudniejszą rzeczą przy kręceniu wcale nie było znalezienie wraków: „Potrafiliśmy chodzić po 2-3 tygodnie i namawiać właścicieli tych samochodów, żeby pozwolili nam je nagrać, pokazać ich historię, bo nie każdy był chętny.”

Chcemy, żeby kino samochodowe stało się stałym punktem na kulturalnej mapie Lublina. Nasze miasto jako jedyne miasto wojewódzkie nie posiada zorganizowanego Kina Samochodowego – dzięki naszym partnerom: firmie Auto Euro i Arenie Lublin chcemy to zmienić.”

 

auto euro s.a. kino samochodowe lublin
Kino samochodowe Lublin – mecenasem wydarzenia jest firma Auto Euro S.A.

 

Kino samochodowe Lublin – ZAPRASZAMY!

Kino samochodowe Lublin z premierowym pokazem filmu „Wraki Lubelszczyzny” już w piątek, 20. maja na parkingu Areny Lublin. Wstęp/wjazd wolny, film startuje o godz. 20!

kino samochodowe lublin
Kino samochodowe Lublin | Bilet

Bieżące informacje na temat wydarzenia „Kino samochodowe Lublin” odnajdziesz na stronie facebookowej magazynu Motór i stronie tego wydarzenia na facebooku.