Seksmisja | Władcy Dróg

Władcy Dróg: Motoryzacja jest kobietą

Panowie, nie ma co się dłużej oszukiwać. Motoryzacja może i była kiedyś naszą domeną, ale dzisiaj bezapelacyjnie rządzą nią kobiety. Nie wierzycie?

Tekst: Michał Fijałkowski i Tomasz Niedźwiedzki

Zanim jeszcze wejdziemy do auta – od razu szok: bezkluczykowy system otwierania drzwi, którego powodem wprowadzenia jest… otchłań damskiej torebki, w której kluczyków zazwyczaj znaleźć się nie da. Wewnątrz auta? Przyciski, przełączniki i dźwigienki wielkości takiej, że należy zacząć zapuszczać paznokcie, żeby móc to wszystko sprawnie ponaciskać. Chcesz włożyć kluczyk, ale nie ma gdzie… Co robisz? Kupujesz torebkę, żeby mieć Go gdzie trzymać. Jedziemy, ale nie sami – zawsze jest z nami asystent zmiany biegów, kolejny asystent mówi kiedy możemy zmienić pas ruchu, a jeszcze następny parkuje za nas auto. Zaczynasz się rumienić, pocić, wstydzisz się, chcesz ukryć to przed otaczającym światem, opuszczasz samochodową osłonę przeciwsłoneczną, a tam… lusterko. Wracasz do domu, włączasz TV i co?

„Kiedy konar nie płonie…”

Infrastruktura drogowa też dopasowana do kobiet. Zobacz… Jedziesz do sklepu z synem, a tam miejsca parkingowe dedykowane dla: niepełnosprawnych, zaopatrzenia, taksówek i matki z dzieckiem. A ojciec? Nie może mieć dziecka? Pod warsztatem samochodowym, sklepem z częściami czy monopolowym nie ma dedykowanych miejsc parkingowych… Pod salonem fryzjerskim, solarium, kosmetyczką oczywiście już są.

Pasy ruchu też są budowane niesprawiedliwie – przecież prawy jest  zawsze bardziej dziurawy niż lewy, a wiadomo kto jeździ lewym. Długość węża paliwowego przy dystrybutorze? To też nie jest dziełem przypadku.. Kobiety zawsze podjadą pod wolny dystrybutor, nie ważne jakie paliwo tankują i po której stronie jest wlew.

FSO! Dlaczego upadło FSO? Nawet w kultowym polskim serialu „Zmiennicy” to kobieta musiała zostać mężczyzną, aby móc jeździć Fiatem 125p. FSO upadło, bo było zbyt męskie. Motoryzacja jest rodzaju żeńskiego, a co za tym idzie – musi spełniać potrzeby kobiet. Jakie auto jest najlepsze? To, które jej się najbardziej podoba. A dlaczego?

Bo kto ma cycki, ten ma władzę na tym świecie.

Kręcą nas i nami, a my robimy wszystko, żeby trwało to jak najdłużej. Pomagamy na każdej ulicy, parkingu, stacji CPN, a one potrafią to wykorzystać i później powstają auta, którymi wstydzimy się jeździć. Ale co tam, najważniejsze, że one są szczęśliwe.

Swoją drogą, zauważyliście, że z kobiecymi piersiami jest trochę jak prawem jazdy? Większości do szczęścia wystarczy jedynie B.

osk władcy drógSeksmisja – Władcy Dróg ->

Spodobał Ci się ten felieton? Zobacz więcej…