agresja na drodze plakat

Agresja czy kultura? Sprawdź swoje zachowanie na drodze

Co wygra na drodze: agresja czy kultura? Dla własnego bezpieczeństwa chcielibyśmy, żeby była to ta druga opcja. Często jednak na ulicach widujemy przykłady agresji, czasem prowadzącej do tragedii.

Pogódźmy motocyklistów oraz kierowców samochodów raz na zawsze!

Na zlecenie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ruszyła nowa interaktywna kampania społeczna mająca na celu zwiększenie poziomu kultury na drodze. Autorzy przedstawili typowe sytuacje z polskich dróg, które często budują napięcia pomiędzy motocyklistami a kierowcami samochodów osobowych. Jakie? Warto zobaczyć!

Co ważne, to ty decydujesz o ostatecznym przebiegu wydarzeń. Wygra agresja czy kultura? Sprawdź i weź udział w interaktywnej symulacji:

Akcję tę wspieramy nieprzypadkowo, bo dane policji są alarmujące.

Agresja na drodze | Przyczyny wypadków z udziałem jednośladów - infografika
Agresja na drodze | Przyczyny wypadków z udziałem jednośladów – infografika

Kierowcy samochodów walczą z motocyklistami, a kończy się to tragicznie. Głównymi przyczynami wypadków spowodowanych przez auta są nieprawidłowa zmiana pasa ruchu oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Agresja na drodze | Wypadki z udziałem jednośladów - infografika krbrd
Agresja na drodze | Wypadki z udziałem jednośladów – infografika

Na polskich ulicach jest najwięcej motocykli i samochodów w historii. Rośnie też liczba wypadków. W 2018 roku było to 2665 różnych zdarzeń, czyli o prawie 400 więcej niż rok wcześniej.

wypadki drogowe z udziałem motocyklistów infografika kbbrd
Agresja na drodze | Wypadki drogowe z udziałem motocyklistów – infografika

Tylko w 2018 roku na polskich drogach zginęło 60 motocyklistów i 12 ich pasażerów, a 1182 kierujących jednośladami i 233 pasażerów zostało rannych.

Nie najlepsze są też informacje, które uzyskaliśmy za pierwszą połowę 2019 roku. Dotychczas w wypadkach motocykli na polskich ulicach zginęło 45 osób. Liczba ta zwiększa się z roku na rok. Agresja na drodze zbiera żniwo – na miejscu ofiar może znaleźć się każdy z nas.

magazyn motór yamaha r1 rn32