Audi A4 B9 2016: garnitur codzienny

audi a4 sprawdzenie samochodu

Audi A4 B9 | Umowną datą narodzin garnituru jest rok 1900, czyli schyłek epoki wiktoriańskiej. Od tego momentu długie, krępujące surduty zaczęły być wypierane przez krótsze, zapewniające większą swobodę, marynarki. Na przestrzeni ostatniego wieku widzieliśmy subtelną ewolucję tego najważniejszego stroju w męskiej szafie. Podobnie jest z Audi.

Foto: Artur Woszak

Oczywiście pod maską dochodziło w tym czasie do technologicznych rewolucji, ale działy się one skryte pod zawsze elegancką, stylową karoserią. Prezentowany egzemplarz to najnowsze wcielenie A4 – kompaktowy sedan, który nosi oznaczenie B9.

Audi A4 B9 2016 autohaus otto LublinAudi A4 B9 – co nowego?

Samochód zaprojektowano od podstaw. W porównaniu do poprzedniego modelu, wymiary nowego A4 wzrosły, ale masa własna zmniejszyła się nawet o 120 kg.

Imponujący jest również współczynnik oporu powietrza, który wynosi 0,23 i jest najlepszym wynikiem w klasie.

Nowe modele A4 i A4 Avant mogą być wyposażone w jeden z siedmiu silników: do wyboru mamy trzy benzynowe silniki TFSI albo cztery jednostki wysokoprężne TDI. Najsłabszy z nich ma teraz 150 KM, a najmocniejszy 252 KM. Co ważne, przy wzroście mocy zużycie paliwa spadło o ok. 21 procent. W przyszłości na rynku pojawi się również model g-tron, napędzany gazem ziemnym.

Audi A4 B9 2016 autohaus otto Lublin

W porównaniu do poprzedniej generacji wiele zmieniło się także w temacie przekładni. Do dyspozycji mamy sześciobiegową skrzynię manualną, siedmiostopniową przekładnię automatyczną S-Tronic – dostępną teraz również dla wersji z napędem na przednią oś. Wszystkie skrzynie współpracują z systemem odzyskiwania energii, która pozwala zaoszczędzić paliwo.

Nowy model Audi zwiastuje również sporo technologicznych nowinek. Najciekawsze systemy dostępne w nowym A4 to m.in. reflektory diodowe Audi Matrix LED czy system muzyczny Bang & Olufsen Sound System oferujący przestrzenny, trójwymiarowy dźwięk.

Samochód posiada też opcję Audi Phone Box, która pozwala bezprzewodowo naładować nasz telefon komórkowy.

Lata mijają, technika idzie do przodu, poprawiają się osiągi aut. Jeśli w życiu poszukujecie klasycznego stylu, to możecie być spokojni – Audi A4 jest jak świetnie skrojony, codzienny garnitur, w którym będziesz się czuł komfortowo i elegancko w każdej sytuacji. Nawet jeżeli wybierzesz kolor czerwony.

Sprawdź sam: Autohaus Otto ul. Piasecka 16, 21-040 Świdnik
www.autohausotto.audi.pl

Audi A4 B9 2016 autohaus otto Lublin