Bugatti Chiron Pur Sport

Bugatti Chiron Pur Sport – wszystko to za mało

Bugatti to kolejny producent, który przez odwołane targi w Genewie był zmuszony do prezentacji przez internet.
Bugatti to kolejny producent, który przez odwołane targi w Genewie był zmuszony do prezentacji przez internet.

Odwołane targi w genewie zbierają swoje żniwo w postaci internetowych premier samochodów. Od jakiegoś czasu było pewne, że Bugatti też ma coś świeżego do pokazania. Teraz wszystkie spekulacje się kończą – poznajmy Bugatti Chiron Pur Sport.

Czy standardowy Bugatti Chiron posiadał jakiekolwiek braki? Przy mocy 1500 KM wyciągniętych z 16-cylindrowego silnika, luksusowym wnętrzu i zabójczym designie, trudno było pokusić się o takie stwierdzenie. Jednak Bugatti uznało inaczej. Co więc zmieniło się względem zwykłego Chriona?

Bugatti Chiron Pur Sport

Bugatti Chiron Pur Sport | Zmiany

Całkiem sporo, pomimo że na pierwszy rzut oka, można tego nie zauważyć. Pur Sport kładzie nacisk na osiągi. Kluczowa ma być aerodynamika oraz niższa masa. Pomimo tej samej mocy, auto kręci się do 6900 obr./min, czyli o 200 obr./min więcej, niż w standardowej wersji. Zmiany zaszły też w skrzyni biegów, która dostała nowe oprogramowanie i charakteryzuje się 15-procentowym skróceniem przełożeń. Ma to w znacznym stopniu poprawić elastycznośc.

Zobacz również: Genewa 2020 – co nas ominęło?

Z tyłu auta znalazł się spoiler o szerokości 1,9 metra, którego zadaniem jest zwiększenie docisku. Oprócz tego zauważymy też tytanowe, odporne na temperaturę końcówki układu wydechowego. Z przodu odświeżono wloty powietrza, oraz zwiękoszono powierzchnię dokładek.

Bugatti Chiron Pur Sport spoiler

Bugatti Chiron Pur Sport | Osiągi

W przypadku nowego Chirona słowem kluczowym jest performance, a świadczyć o tym może tryb Sport+, opóźniający działanie kontroli trakcji. Oprócz tego Pur Sport pomiędzy 60 km/h a 120 km/h jest o aż 2 sekundy szybszy, niż standardowy model. Możemy też mówić o poprawionych właściwościach jezdnych (oczywiście na torze) – samochód dostał usztywnione zawieszenie oraz lepsze chłodzenie hamulców. Prędkość maksymalna została ograniczona do 350 km/h.

Chiron Pur Sport wnętrze

Bugatti Chiron Pur Sport | Cena

Cena? Minimum 3 000 000 euro. Dostępność? 60 egzemplarzy.

Zaobserwuj nas na Twitterze i Instagramie!