Autonomiczny samochód zabił przechodnia. To pierwsza ofiara w historii?

samochód autonomiczny ofiara uber

Autonomiczny pojazd Ubera śmiertelnie potrącił kobietę przechodzącą przez ulicę. To pierwszy tego typu przypadek w historii testów autonomicznych aut.

Tekst: via Wirtualne Media, foto: Uber

Do tragicznego zdarzenia doszło w mieście Tempe w stanie Arizona w USA. W kobietę przeprowadzającą rower przez ulicę uderzyło autonomiczne auto Ubera, który testuje tego typu pojazdy w Stanach Zjednoczonych od połowy 2016 r. Ofiara przechodziła przez jednię poza przejściem dla pieszych. 49-latka zmarła w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.

Samochód AUTONOMICZNY ofiara | Pierwszy raz w historii

Kolizja w Tempe to pierwszy przypadek w historii autonomicznych aut, gdy pojazd tego typu spowodował śmierć przechodnia. Jak ustaliła policja w momencie zdarzenia samochód poruszał się w trybie automatycznym, jednak w aucie znajdował się pracownik Ubera nadzorujący kurs. Na razie nie wiadomo dlaczego kontroler w porę nie zareagował.

Amerykańska policja prowadzi dochodzenie, Uber podjął decyzję o natychmiastowym i bezterminowym zawieszeniu dalszych testów autonomicznych aut.

Samochód AUTONOMICZNY ofiara | Przyszłość?

Jak sądzisz, czy auta autonomiczne przysłużą się w przyszłości do wzrostu bezpieczeństwa na drogach? Zapraszamy do podzielenia się swoją opinią w komentarzu.